AAA
Zamiast rury odkopali … czołg
Niedziela, 01 kwietnia 2012r. (godz. 11:56)

Trzech młodych starachowiczan dokonało wczoraj popołudniu wyjątkowego odkrycia. Podczas przeszukiwania wykrywaczami metalu terenów wokół zbiornika Piachy natrafili na coś co na początku wyglądało na grubą stalową rurę. Po 20 minutach jej odkopywania już wiedzieli, że zamiast rury odkopują lufę czołgu.

fot. KPP w Starachowicach

Młodzi starachowiczanie już od dwóch tygodni przeszukiwali tereny wokół Piachów. Do tej pory w większości odnajdowali kapsle od piwa oraz śledzie od namiotów choć czasem natrafiali również na łuski od nabojów.


Wczoraj po godzinie 17:20 podczas przeszukiwania plaży zbiornika od strony lasu jeden z nich natrafił na coś co przykuło jego uwagę. Element znajdował się około 30 cm w ziemi. Natychmiast przystąpili do jego odkopania. Po kilu ruchach saperką zauważyli coś co wyglądało jak gruba stalowa rura. W tym momencie cała trójka zaczęła coraz intensywniej kopać czując , że ma do czynienia z czymś nietypowym. Wystarczyło im około 20 minut aby potwierdzić to co każdy z nich chyba przeczuwał. Stalowa rura okazała się lufą od czołgu który prawdopodobnie został trafiony podczas II wojny światowej.

Marcin Wilczyński jeden z odkrywców czołgu poinformował o nietypowym znalezisku starachowicką Policję oraz Straż Miejską.

Z informacji jakie przekazał nam Pan Marcin, Policja oraz Straż Miejska nie potraktowała w pierwszej chwili tego zgłoszenia poważnie dlatego zanim je przyjęli przepytali 27 latka dosyć szczegółowo. Kilkukrotnie podczas rozmowy Pan Marcin był również pytany czy nie robi sobie żartów. 27 latek potwierdził, że nie i poprosił o przesłanie patrolu policji.

Policjanci przyjechali na miejsce tuż po godz 18.30. Wieża i lufa czołgu była już w tym czasie w znacznym stopniu odkopana. Stróże prawa natychmiast poinformowali odpowiednie służby o nietypowym znalezisku. Miejsce zostało zabezpieczone a informacja o znalezisku trafiła również do jednostki saperów z Kielc którzy dziś od godziny 10.00 przeszukują teren wokół wraku czołgu.

Z nieoficjalnych informacji wiemy, że starachowickim czołgiem zainteresowało się Muzeum Orła Białego w Skarżysku -Kamiennej skąd ma dziś przyjechać przedstawiciel muzeum w celu ustalenia z jakim rodzajem czołgu mamy do czynienia.

Więcej informacji na temat starachowickiego czołgu opublikujemy dziś po godzinie 15:00

WS

Dołącz do nas na Facebooku!

REKLAMA