AAA
Pożar budynku mieszkalnego, 1 ofiara śmiertelna
Piatek, 20 wrzesnia 2019r. (godz. 12:53)

18 września 2019 roku o godz. 21.25 starachowiccy strażacy otrzymali informację o pożarze w budynku mieszkalnym przy ul. Myśliwskiej w Starachowicach. Na miejsce zdarzenia zadysponowano zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Starachowicach. Osoba zgłaszająca zdarzenie informowała, że w obiekcie mogą znajdować się ludzie.

fot. źródło: KP PSP w Starachowicach

Po dojeździe pierwszych jednostek do płonącego budynku weszli strażacy, których celem było dotarcie do poszkodowanych oraz prowadzenie działań gaśniczych. Strażacy ewakuowali na zewnątrz budynku 65-letnią nieprzytomną kobietę, która została zabrana do szpitala przez zespół ratownictwa medycznego. W toku dalszych poszukiwań zlokalizowano częściowo zwęglone zwłoki mężczyzny.


Z uwagi na drewnianą konstrukcję budynku akcja gaśnicza była mocno utrudniona. Istniało również realne niebezpieczeństwo przerzutu ognia na znajdujący się w bezpośrednim sąsiedztwie inny budynek mieszkalny. Dzięki szybkiej i sprawnej interwencji oba budynki zostały ocalone. Spaleniu uległo wyposażenie dwóch pomieszczeń a także część pokrycia dachu. Strażacy po ugaszeniu ognia oddymili budynek.

Na miejsce zdarzenia przybyli przedstawiciele prokuratury oraz grupa dochodzeniowa policji z biegłym w zakresie ustalania przyczyn pożarów. W działaniach udział wzięły 4 zastępy, łącznie 14 strażaków.

źródło: KP PSP w Starachowicach

REKLAMA