AAA
Śmiertelna ofiara pożaru w Starachowicach
Wtorek, 21 marca 2017r. (godz. 10:05)

Kilkadziesiąt minut po północy 21 marca 2017r. oficer dyżurny starachowickiej straży pożarnej otrzymał zgłoszenie o zadymieniu w jednym z mieszkań budynku wielorodzinnego przy ul. Leśnej.

fot. źródło: KP PSP w Starachowicach
fot. źródło: KP PSP w
Starachowicach

Przybyli na miejsce strażacy przy pomocy kamery termowizyjnej przeszukali lokal i wynieśli na zewnątrz dwóch nieprzytomnych mężczyzn. U osób ewakuowanych nie stwierdzono funkcji życiowych. Strażacy razem z ekipą pogotowia ratunkowego przystąpili do resuscytacji krążeniowo - oddechowej. Działanie te przyniosły skutek u jednego z mężczyzn, któremu po upływie kilkunastu minut powrócił oddech i tętno. W drugim przypadku niestety czynności ratunkowe nie przyniosły rezultatu - lekarz pogotowia ratunkowego stwierdził zgon.


Rodziny znajdujące się w sąsiednich lokalach zostały ewakuowane na zewnątrz budynku. Na szczęście żaden z tych mieszkańców nie odniósł uszczerbku na zdrowiu. Dzięki skutecznym działaniom gaśniczym ogień, który strawił wyposażenie lokalu nie przeniósł się na drewnianą konstrukcję budynku.

Miejsce zdarzenia przekazano ekipie dochodzeniowo - śledczej, której działania będą zmierzać do ustalenia przyczyn i okoliczności pożaru.


źródło: KP PSP w Starachowicach

REKLAMA