AAA
Śmiertelna ofiara pożaru na Bugaju
Niedziela, 11 grudnia 2016r. (godz. 21:37)

10 grudnia 2016 roku około godz. 4.13 straż pożarna w Starachowicach otrzymała zgłoszenie o pożarze w wielorodzinnym budynku mieszkalnym przy ul. Bugaj w Starachowicach. Jeden z mieszkańców alarmował, że w płonącym mieszkaniu może znajdować się człowiek.

fot. źródło: KP PSP w Starachowicach
fot. źródło: KP PSP w
Starachowicach

Priorytetem przybyłych na miejsce zastępów Państwowej Straży Pożarnej była ewakuacja osób zagrożonych. Okazało się, że ogniem objęty jest jeden lokal, z którego ewakuowano mężczyznę. Obecny na miejscu lekarz pogotowia ratunkowego stwierdził zgon.


Utrudnieniem prowadzonych działań była konstrukcja budynku wykonana w całości z drewna.
Błyskawicznie zrealizowana akcja gaśnicza pozwoliła opanować pożar i nie dopuścić do rozprzestrzenienia się ognia na sąsiednie mieszkania, a w konsekwencji na cały budynek. W drewnianym budynku administrowanym przez Urząd Miejski w Starachowicach znajdowało się osiem lokali z kilkunastoma osobami.

Z lokalu bezpośrednio przylegającego do mieszkania objętego pożarem ewakuowano osiem osób - w tym sześcioro dzieci. Z uwagi na niską temperaturę otoczenia i deszcz strażacy rozstawili pneumatyczny namiot, w którym ewakuowani znaleźli doraźne schronienie.

Zespół Ratownictwa Medycznego z uwagi na możliwość zatrucia tlenkiem węgla zadecydował o przewiezieniu wszystkich ewakuowanych osób do szpitala.
Na miejsce zdarzenia przybyli pracownicy z Urzędu Miejskiego w Starachowicach na czele z Prezydentem Markiem Materkiem. Prezydent podjął działania zmierzające do zorganizowania lokalu zastępczego rodzinie, która zajmowała lokal sąsiadujący ze spalonym mieszkaniem. Okazało się to konieczne z uwagi na częściowe spalenie ściany oddzielającej lokale użytkowe.

Po zakończeniu działań gaśniczych czynności na miejscu pożaru podjął prokurator.


źródło: KP PSP w Starachowicach

REKLAMA