AAA
Pożar drewnianego budynku mieszkalnego w Tarczku gm. Pawłów
Niedziela, 27 grudnia 2015r. (godz. 11:05)

W drugi dzień świąt Bożego Narodzenia tuż przed godz. 11 do Powiatowego Stanowiska Kierowania wpłynęło zgłoszenie o pożarze powstałym wewnątrz budynku mieszkalnego o konstrukcji drewnianej. Po przybyciu Straży Pożarnej na miejsce działań stwierdzono, że budynek w całości objęty został pożarem. Z informacji uzyskanych od właściciela wynikało że w środku nikogo nie było a budynek pełni funkcję mieszkalną dla gości agroturystyki. Z uwagi na szybko rozwijający się pożar na miejsce zadysponowano dodatkowe siły i środki.

Działania Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i podaniu dwóch prądów wody na pokrycie dachowe. Z chwilą dojazdu dodatkowych sił i środków wprowadzono kolejne dwa prądy wody do wnętrza budynku przez ratowników zabezpieczonych w sprzęt ochrony dróg oddechowych. Dla bezpieczeństwa ratowników znajdujących się wewnątrz wykonane zostały umocnienia stropu przy użyciu stempli drewnianych. Po opanowaniu pożaru przystąpiono do rozbiórki nadpalonej konstrukcji budynku i dachu.


O godzinie 11:55 na miejsce zdarzenia przybył Z-ca Komendanta Powiatowego bryg. Tadeusz Kępa, który po zapoznaniu się z sytuacją przejął dowodzenie podtrzymując wcześniej podjęte decyzje kierującego działaniem ratowniczym. Po zakończeniu działań miejsce zdarzenia skontrolowano kamerą termowizyjną w celu wykluczenia ukrytych zarzewi ognia.

W działaniach trwających prawie 5 godzin brało udział 42 strażaków.

Zdjęcia: st. kpt. Marcin Nyga, mł. ogn. Sebastian Stompor

REKLAMA