AAA
Darmowe bilety dla 70-latków?
Niepełnosprawni mówili władzom o swoich oczekiwaniach
Czwartek, 23 lutego 2012r. (godz. 10:50)

To jedna z propozycji, która padła na spotkaniu starachowickich działaczy Świętokrzyskiego Stowarzyszenia "Niepełnosprawni Plus" z wiceprezydentami Starachowic.

fot. Gazeta Starachowicka

Spotkanie odbyło się z inicjatywy Alicji Czarneckiej, prezeski koła "Niepełnosprawnych Plus" w Starachowicach, w sali "Olimpia" Urzędu Miejskiego. Uczestniczyli w nim zastępcy prezydenta miasta: Małgorzata Szlęzak i Sylwester Kwiecień oraz naczelnik Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych Włodzimierz Jedynak.


Rozmawiano o współpracy samorządu gminnego z organizacjami pozarządowymi wspierającymi niepełnosprawnych i ich opiekunów. Kierowane do władz miasta pytania dotyczyły m.in. remontów ulic, indywidualnego nauczania chorych dzieci, a także możliwości wprowadzenia darmowych przejazdów autobusami miejskimi dla osób po 70. roku życia.

Obecnie z takiej ulgi korzystają tylko pasażerowie w wieku powyżej 75 lat. Natomiast osoby po 70- tce, ale tylko mieszkańcy Starachowic, podróżują z biletami ulgowymi.

Wiceprezydent Sylwester Kwiecień odpowiedział, że poszerzenie grupy uprzywilejowanych wymaga wcześniejszej analizy kosztów takich przejazdów oraz możliwości gminnego budżetu. Wówczas będzie można zająć konkretne stanowisko w tej sprawie.

W 2012 roku gmina Starachowice wyda na różne ulgi komunikacyjne aż 4 mln 240 tys. zł. W tym na dopłaty do ulgowych biletów dla osób po 70- tce ponad 279 tys. zł, a na darmowe przejazdy pasażerów w wieku ponad 75 lat - blisko 2 mln 482 tys. zł.

(iwo)

Dołącz do nas na Facebooku!

REKLAMA