Jan Kita znów mistrzem świata!
Wtorek, 11 wrzesnia 2012r. (godz. 21:24)

Mieszkaniec Brodów - Jan Kita, wywalczył złoty medal w na Rzutowych Mistrzostwach Świata seniorów w Estonii. Tym samym obronił złoty medal zdobyty przed rokiem w Czechach. Tegoroczne zawody odbyły się one w Tallinie w dniach od 29 sierpnia do 2 września.

Mieszkaniec Brodów - Jan Kita, wywalczył złoty medal w na Rzutowych Mistrzostwach Świata seniorów w Estonii.

Medalista - reprezentant brodzkiego koła Polskiego Związku Wędkarskiego, zarówno w kwalifikacjach, jak i w finale uzyskał po 95 pkt. na 100 możliwych. Rzuty w swojej koronnej konkurencji - skishu multiplikatorowym wykonał w czasie lepszym od Karela Koblihy z Czech (też 95 pkt.) i z wynikiem lepszym o 5 pkt. niż Steve Rajeff z USA - legenda światowego castingu, zdobywca największej ilości złotych medali.

Jan Kita, który startował w mistrzostwach świata tylko w dwóch konkurencjach. Oprócz wyżej wspomnianej, awansował do finału również w odległości multiplikatorowej oburącz ciężarkiem 18 gram. Nasz zawodnik rzucił w kwalifikacjach na odległość 113,96 m. Tym samym ustanowił nowy rekord Polski. W finale, Jankowi Kicie nie udało się powtórzyć tego rezultatu, w wyniku czego zajął ostatecznie VIII miejsce. Zwycięzcą w tej konkurencji był Hiszpan Vincent Farran Vales. Na mistrzostwach świata wystąpili reprezentanci 20 państw z 4 kontynentów. Reprezentanci Polski zdobyli łącznie 10 medali.

Źródło: Urząd Gminy Brody