Dwa medale Dragona!
Czwartek, 19 wrzesnia 2013r. (godz. 23:56)

Ernest Kisiel i Robert Siebyła to dwa zawodnicy Dragona, którzy z rozgrywanych w Krynicy kickbokserskich Mistrzostw Europy powrócą do Starachowic z medalami. Siebyła już wywalczył brąz, natomiast Kisiel zapewnił sobie brązowy krążek, ale wciąż ma szansę zostać Mistrzem Europy.

Za nami dopiero dwa dni Mistrzostw Europy WAKO Kadetów i Juniorów, a już kibice kickboxingu w Starachowicach mogą mieć powody do ogromnej radości. Już dziś wiadomo, że z grona trzech naszych reprezentantów Polski dwóch wywalczy medale.

Kisiel powalczy o finał!

Zdecydowanie najlepiej w Krynicy spisuje się starachowicki kadet Ernest Kisiel. Podopieczny Marka Jasińskiego startujący w kicklight w kategorii wagowej do 57 kg wciąż jest niepokonany i może realizować postawione przez siebie tuż przed mistrzostwami cele medalowe. Kisiel w 1/8 finału pokonał pewnie Rumuna Paydara 3:0, a w rozegranej we wtorek wieczorem walce ćwierćfinałowej jego rywalem był reprezentant Irlandii David Slaney. Zawodnik Dragona potwierdził swoje umiejętności i w pojedynku ze Slaneyem okazał się lepszy i awansował do półfinału.

Kisiel znalazł się w ten sposób w najlepszej czwórce mistrzostw. Dziś zmierzy się z Francuzem Ilanem Durandem. Stawką tej walki będzie awans do wielkiego finału. W przypadku ewentualnej porażki z Durandem Kisiel odbierze brązowy medal. Jeśli niepokonany dotąd starachowiczanin wygra - powalczy o złoty medal i tytuł mistrzowski. Trzymamy kciuki!

Siebyła z brązem, Śpiewak krok od podium

Z medalem do Starachowic na pewno powróci również Robert Siebyła. Junior Dragona przegrał swoją wczorajszą walkę w K1 w kategorii do 45 kg z Rosjaninem Vasily Uszakowem. Porażka oznacza dla starachowiczanina zajęcie trzeciego miejsca w tej kategorii i wywalczenie brązowego medalu. W finale Uszakow zmierzy się ze swoim rodakiem Dmitry Bazowem.

Nie udało się niestety awansować do półfinału trzeciemu z naszych zawodników. Damian Śpiewak w rywalizacji juniorów K1 w kategorii wagowej do 57 kg przegrał z Francuzem Manuelem Vuillamy i to on zapewnił sobie medal Mistrzostw Europy.