AAA
Rada Seniorów powstaje w Starachowicach
Sroda, 16 lipca 2014r. (godz. 23:44)

Prezydent Miasta Sylwester Kwiecień rozpoczął działania zmierzające do powołania w naszym mieście Rady Seniorów. Odbyło się w tej sprawie pierwsze spotkanie z udziałem przedstawicieli Uniwersytetu III Wieku, pań Joanny Murawskiej i Haliny Sidor oraz pana Czesława Biniewicza.

fot. www.starachowice.eu
Nastepna wiadomosc:
ť Grom z jasnego nieba

Poprzednia wiadomosc:
ť Remont ulicy Chopina

- Podjęliśmy działania zmierzające do utworzenia w naszym mieście Rady Seniorów- mówi Prezydent Miasta Sylwester Kwiecień.- To ważne, aby osoby dojrzałe mogły bardziej angażować się w sprawy miasta, realizując postulaty swojego środowiska. Do udziału w tym gremium zaproszę również przedstawicieli środowisk kombatanckich działających w naszym mieście, związków zawodowych emerytów, członków klubów seniora działających przy spółdzielniach mieszkaniowych oraz wszystkie zainteresowane osoby.


Chcę również, poprzez takie działania zintegrować środowisko starachowickich seniorów i zachęcić do zaangażowania w pracę powstającej Rady.
Obecnie opracowywany jest projekt uchwały dotyczący utworzenia Rady Seniorów w Starachowicach. Do uchwały dołączony zostanie Statut określający zasady funkcjonowania wymienionego gremium.

Trwają konsultacje projektu z organizacjami starachowickich seniorów. Koordynatorem z ramienia Prezydenta Miasta do współpracy z Radą Seniorów została Wioletta Grosicka. Prezydent Sylwester Kwiecień projekt uchwały zamierza poddać pod głosowanie Rady Miejskiej podczas pierwszej, zwołanej po wakacyjnej przerwie, sesji.

Źródło: www.starachowice.eu

Dołącz do nas na Facebooku!

REKLAMA