AAA
Marek Materek będzie kandydował na prezydenta Starachowic jako niezależny
Czwartek, 21 sierpnia 2014r. (godz. 16:57)

Podjąłem decyzję. W jesiennych wyborach samorządowych będę kandydował na PREZYDENTA STARACHOWIC jako kandydat niezależny z Komitetu Wyborczego Wyborców Marka Materka. Komitet wystawi również kandydatów do Rady Miasta.

Marek Materek
Marek Materek

Planuję także szersze porozumienie z innymi organizacjami dot. wyborów do Rady Powiatu Starachowickiego. W związku z wydarzeniami, które niedawno miały miejsce, chciałem zakończyć swoją przygodę związaną z działalnością w życiu publicznym. Gdy decydowałem się na działalność w partii politycznej, słyszałem od przyjaciół: "Marek nie rób tego, idąc między wrony będziesz musiał krakać jak i one". Mimo to zdecydowałem się, wierząc, że w ten sposób będę mógł zrobić więcej dla Starachowic. Próbowałem jednocześnie zmieniać od środka organizację, do której się zapisałem. Ten proces został przerwany rozwiązaniem struktur i usunięciem mnie z partii. Do dziś nie otrzymałem żadnego uzasadnienia tych decyzji.


Mam poczucie, że lokalnie partię udało się zmienić. Cieszę się, że partia nie zmieniła natomiast mnie. Zawsze powtarzałem, że niezależnie od tego, jakie w danym okresie funkcje sprawuję, zawsze staram się być sobą. Tak było i w tym przypadku. Robiłem to, co uważałem za dobre dla naszego Miasta. Mimo że nigdy wcześniej nie deklarowałem chęci osobistego uczestnictwa w wyborach prezydenckich, moje nazwisko często wymieniano w kontekście startu.

Decyzję o starcie w nadchodzących wyborach samorządowych podjąłem po rozmowach z rodziną i przyjaciółmi, którzy znają mnie najlepiej i wiedzą, na co mnie stać. Jeszcze do ubiegłego tygodnia mówiłem kategoryczne NIE, mając szczególnie na uwadze ostatnie wydarzenia. Nie chciałem narażać mojej rodziny na dalsze ataki i oskarżenia. To, co moi bliscy przeżyli od momentu, gdy wygrałem wybory na szefa struktur powiatowych, było prawdziwą gehenną. I tylko my wiemy, ile zdrowia i nerwów kosztowało to nas wszystkich.

Mam normalną rodzinę, która przeżywa zamieszanie związane z działalnością, jaką prowadzę. Znajomi przekonali mnie jednak, że uciekanie od kandydowania w tym momencie byłoby najlepszym prezentem dla ludzi, którzy doprowadzili do sytuacji, w której się znalazłem. Byłoby również zaprzepaszczeniem szansy na zmiany, jakie od dawna chciałem w Starachowicach wprowadzić. Dlatego zgodziłem się kandydować. Zgodziłem się, bo przekonali mnie do tego zwykli mieszkańcy Starachowic, którzy chcą żyć i pracować w normalnym mieście.

Nie chcę przez kolejne 4 lata służyć jako drogowskaz dla nowego prezydenta i radnych, wskazując różne pomysły. Nadal zamierzam je zgłaszać, ale chcę również je osobiście wprowadzać. Założenia mojego programu dostępne są na stronie www.nowestarachowice.pl . W trakcie kampanii będę prezentował kolejne pomysły i rozwiązania.

W telegraficznym skrócie:

Zamierzam walczyć z korupcją i nepotyzmem, taki bowiem wizerunek kojarzony jest ciągle z naszym miastem.

W kampanii wyborczej, przedstawię pakiet rozwiązań przekładających się na wzrost zatrudnienia w Starachowicach. Miasto musi stwarzać dogodne warunki dla rozwoju przedsiębiorstw.


Chcę zmniejszyć aparat biurokratyczny, ale jednocześnie sprawić, by osoby pracujące w Urzędzie i spółkach podległych pracowały maksymalnie efektywnie i były za to odpowiednio wynagradzane. Pracownicy nie powinni obawiać się tzw. czystek w związku z moim kandydowaniem. Uważam, że najważniejszy jest właściwie dobrany zespół, który będzie pracował na rzecz mieszkańców.


Zamierzam poprawić wizerunek Starachowic, rozwijać współpracę z innymi samorządami w Polsce, włączyć mieszkańców w proces podejmowania decyzji, lobbować za naszymi lokalnymi sprawami u władz regionalnych i centralnych.

Wyrażając wolę startu w zbliżających się wyborach prezydenckich, decyduję się najbliższe lata poświęcić pracy na rzecz Starachowic i mieszkańców naszego miasta. Jeśli mieszkańcy mi zaufają i przekażą swoje poparcie w wyborach, zrobię wszystko, by okres sprawowania przeze mnie urzędu prezydenta zapisał się dobrze w historii Starachowic.

Jak Państwo doskonale wiedzą, nie jestem populistą, nie obiecuję inwestycji i projektów, które nie są możliwe do zrealizowania. Na miarę możliwości finansowych i organizacyjnych chcę zmieniać Starachowice tak, by było to miasto dobre do życia dla mieszkańców. Mam nadzieję, że zbliżające się wybory samorządowe dadzą nam jeszcze raz szansę na zmianę i zakończą w Starachowicach epokę, w której głos mieszkańców niewiele znaczył, a polityka lokalna kojarzyła się z korupcją, nepotyzmem i donosicielstwem. To mieszkańcy zdecydują, jaki model sprawowania władzy odpowiada im najbardziej.

Dziękuję Prezydentowi i radnym za ostatnie miesiące kadencji, w których udało się zrealizować kilka projektów, uważanych przeze mnie za ważne: budowa i remont dróg powiatowych na terenie miasta, termomodernizacja budynków użyteczności publicznej, budowa boiska treningowego Sahara, budowa placów zabaw i siłowni pod Skałkami, wprowadzenie Karty Dużej Rodziny, wprowadzenie Budżetu Obywatelskiego, powołanie Rady Seniorów. Dobrze, że kontynuowane są rozmowy w sprawie budowy obwodnicy Starachowic i przeznaczenia nowych terenów pod inwestycję na Osiedlu Bugaj.

To tylko część punktów, które znajdowały się w programie, jaki zaprezentowałem, kandydując na szefa struktur w powiecie starachowickim, i w programie, który prezentowała Marzena Marczewska jako kandydatka "Nowych Starachowic" w wyborach przedterminowych. W najbliższych tygodniach zamierzam przedstawiać kolejne pomysły, których nigdy mi nie brakowało.

Zdecydowałem się kandydować i tworzyć komitet jako kandydat niezależny. Komitet, do którego mogą przyłączać się indywidualni mieszkańcy, ale również stowarzyszenia i partie polityczne. Często powtarzałem, że ulice i chodniki w Starachowicach nie mają legitymacji partyjnej. Nadal tak uważam. Starachowice powinny łączyć, a nie dzielić.

Można się ze mną kontaktować poprzez stronę internetową, profil na portalu facebook, tel. kom. 797 122 691 i e-mail: materekmarek@gmail.com.

Naprawdę zależy mi na Starachowicach i chciałbym, by to było miejsce, w którym podobni do mnie młodzi ludzie mogli normalnie żyć, pracować, zakładać rodziny. Tylko razem możemy zmienić Starachowice.

Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszam do współpracy!

Marek Materek

Dołącz do nas na Facebooku!

PRZECZYTAJ TAKZE:
digitalriot - 19-09-2014 22:28
Cenię Marka ale po cichu liczę, że wesprze Mirosława Gęborka... Dwóch bezpartyjnych, na bakier z kulawą władzą, trochę niepokorni z poza układu... to mogła by być przełomowa wolta aby przegonić te partyjne dziadygi :D
Oscar - 16-09-2014 19:38
Fajnie że tak uważasz, moje serce się raduje.
kiarb - 16-09-2014 19:08
Bo Cię lubi.
Oscar - 14-09-2014 10:36
Coś Ty się tak czepił mojej pracy? :) Wiesz może za pierwszym razem bylo to zabawne, ale teraz to już nudne i wtórne. :)
Bocassa - 13-09-2014 22:38
Brawo Oscar, przede wszystkim praca , praca zarobkowa ;)
bonanza - 08-09-2014 01:47
fajne, ale gdzie ten "ice bucket"? :) ? - czyżby problem z tłumaczeniem :) ?
Marek Materek - 07-09-2014 09:37
Dziękuję za wszystkie dobre słowa jakie tu padły dot. mojej kandydatury w wyborach prezydenckich. Proszę pamiętać o tym, że konieczne jest zmobilizowanie ok 5000 starachowiczan do tego by idąc do urn 16 listopada zaznaczyli krzyżyk przy moim nazwisku. Jeśli zmobilizowanie większej ilości osób się nie uda może skończyć się tak ja [...]
Krystian Sadza - 04-09-2014 13:42
JKM nigdy nie będzie rządził. Raz że nie ma zaplecza i ekipy która byłaby wstanie przekroczyć próg wyborczy. Dwa ma już 72 lata.Trzy jest wybitnym populistą,który zostanie w kampanii niemiłosiernie wyśmiany.I to wyśmiany merytorycznie,a biorąc pod uwagę Jego elektorat pachnie to kolejną klęską wyborczą. Cztery kto chciałby z N [...]
mamut - 03-09-2014 21:00
Zanim zacznie rządzić niech sie wyspi.
Jesion - 02-09-2014 19:17
Oby JKM nie skończył jak św.pam. Andrzej Lepper po tym, jak Kaczyński dojdzie do władzy ;)
Bocassa - 02-09-2014 14:40
Tusk i tak skonczy na szubienicy jak JKM dojdzie do wladzy :) !!!
Prober - 01-09-2014 14:39
Bardzo ładny Ice Bucket.. , zdrowia życzę. :)
Hubert - 01-09-2014 12:36
Marek Materek i Ice Bucket Challenge :) Prezydent miasta szykuje "podobno" odpowiedź :))
Krystian Sadza - 31-08-2014 12:04
Jak Myślicie,czy nowemu prezydentowi UE wystarczy odwagi cywilnej i przyjedzie jutro do Starachowic spojrzeć w oczy Markowi Materkowi i jego współpracownikom z rozwiązanych struktur PO w powiecie starachowickim?Zdobędzie się na odrobinę przyzwoitości czy też pójdzie w ślady kapitana statku Costa Concordia Francesco Schettino ?
Oscar - 31-08-2014 11:58
A propos wyborów, bo obiecałem że się pochwalę decyzją odnośnie startu. Wiem ze nie interesuje was to tak jak start Marka:) ale jak już obiecałem to napisze. Nie zamierzam startować w wyborach. Nie złożyłem swojej deklaracji i nie zamierzam złożyć. Dodatkowo okazało się że nie będę też uczestniczył w wyborze kandydata z PO na st [...]
GrzesiekM - 31-08-2014 11:44
no to wspominajmy "głębiej" ... Piłsudski by nam się przydał ;)
roberttof - 31-08-2014 08:35
To wpis dla tych, którzy żyją wspomnieniami.
Peter - 30-08-2014 22:52
robertoff co przez to rozumiesz? przynależność partyjną?
Młody - 30-08-2014 08:53
A propos Gierka... przypomniał mi się taki wierszyk - Chcesz cukierka idź do Gierka.Gierek ma to ci da kopa w d... i pa pa :)
roberttof - 30-08-2014 07:49
Za miast Materka powinien rządzić miastem ktoś pokroju Gierka.
kiarb - 29-08-2014 22:38
I co zobaczę czego bym nie widział 20lat temu? Fakty a nie ble ble ble. Powiedz w których to miastach naszego regionu dzieje się więcej niż za komuny? Chyba jedynie Bałtów rozwija się lepiej niż za dawnych lat. Granitowe rynki to nie rozwój a jedynie kosmetyka.
blus12 - 29-08-2014 02:37
..... cóż sam wiesz o ilu już rzeczach Bieńkowska już mówiła powoli staje się Gwiazdą internetu tudzież prasy.....
Jesion - 29-08-2014 02:03
Dziwne, bo mówiłem o Gdyni a nie Sopocie. Co do Szczecina... byłem rok temu i w tym roku. Zmiany są, a prezydent ma największe szanse na ponowne objęcie urzędu ;)
kiarb - 28-08-2014 23:03
Na bezrybiu i rak ryba. Kielce się zmieniły ? Niby co się zmieniło? Jedynie targi Kielce się rozbudowały , a poza tym co? Galerie. A Lubawski zamieszał ludziom w głowach , że wybuduje im lotnisko i jak widać ciemny lud to kupił i nadal wierzy w to że tylko lotnisko może uratować Kielce od marginalizacji. To samo Dutkiewicz. Wro [...]
Jesion - 28-08-2014 14:36
Jak widać w tej partii nie wolno się wybijać.
Marecki - 27-08-2014 22:45
Nie bardzo rozumiem do czego prezydentowi miasta poparcie większej partii? Według tego toku rozumowania, wszystkie miasta w Polsce które mają bezpartyjnych rządzących są skazane na zagładę.
alwaysdrunk - 27-08-2014 15:00
Jak widać posiadanie ww. cech to najszybsza droga do wywalenia z PełO.
Oscar - 27-08-2014 11:06
Jasne że nie. A rozmawiamy w tym wątku pewnie dlatego że tu padły pytania do mnie. :)
oklasky - 27-08-2014 07:21
No to zgodnie z tematem wątku platforma pozbyła się Marka, czy to zmiana na lepsze??
Oscar - 26-08-2014 22:36
Dołączam się do tych życzeń, bo mądre słowa piszesz. :) Jedną z przyczyn które trzymają mnie w PO jest chęć zmian na lepsze. Zobaczymy czy mi się uda czy też nie. Mam nadzieje że tak, że mój głos w zarządzie czy radzie powiatu pozwoli mi wybrać osoby które będą właśnie tak jak opisałeś zmieniać Starachowice na lepsze i będą cec [...]
Casper - 26-08-2014 21:43
Powiedzcie mi jedno, jakie szanse na zmiany w mieście ma prezydent który nie ma poparcia większej partii? Żadne. Dziękuje :) Jak nie rozumiecie, to przeczytajcie ponownie. Aby móc działać musi ktoś go poprzeć wyżej. Jak nadal nikt nie rozumie, to chyba nie wiecie o co chodzi kompletnie. Może p.Marek chce, ale sam nic nie wskóra. [...]
Jesion - 26-08-2014 21:37
tak przed tym jak został przewodniczącym powiatowych struktur jak i po jego - nazwijmy to - awansie. Może dzięki takiej przegranej w wyborach w listopadzie w końcu ktoś przejrzy na oczy, że nijakością wyborów się nie wygrywa. PO straciła wszystko co miała najlepsze, młodość, wigor i energię, którą wnosił Materek. Znając życie, [...]
Peter - 26-08-2014 11:05
Ok Oscar, zwracam honor :)
Oscar - 26-08-2014 01:47
Mam nadzieje że uda nam się wystawić kogoś na kogo warto zagłosować. :) I może wyprzedzę pytanie, jeszcze nie wiem kto to będzie.
Jesion - 26-08-2014 01:20
Nie pozostaje mi nic innego, tylko życzyć wygranej! :) Czekałem na taką decyzję od kilku miesięcy i gratuluję odwagi Marku. Głos mój i mojej rodziny masz! Ale zadanie nie będzie łatwe, bo trzeba będzie wygrać z "kościelno-moherowym" p. Prusiem, układami "czerwonego" Kwietnia. Mam nadzieję, że nie będzie problemu w pokonaniu kog [...]
Peter - 26-08-2014 00:49
Brzmi to jak "gdzie mi zagrają to tam zatańczę"...
Oscar - 25-08-2014 16:55
Pater, na obecną chwilę tak jak pisałem nie występuje z PO. Co nie zmienia faktu że jeśli Marek zamierza realizować społeczne projekty to ja się do nich przyłączę. Oczywiście jeśli mnie zaprosi. :)
Peter - 25-08-2014 12:34
Oskar, w ostatnich wyborach stałeś ramię w ramię w szeregu z Markiem. Czy dzisiaj jesteś w stanie wyjść z PO i przystąpić do Komitetu Marka i startować pod jego szyldem?
Star 266 - 25-08-2014 08:56
@ Bocassa To były dwie oddzielne myśli. Jedna,że trzeba mieć polityczne plecy licząc na poparcie środkami finansowymi planów inwestycji a druga to oczywiście zauważenie,że sam Don T. odstrzelił MM w polityczny niebyt i odseparował od PO co wcale nie jest takie obrzydliwe jak się dłużej(lub choćby krótko) nad tym zastanowić.
Oscar - 24-08-2014 14:39
Karolu, aby mogło mi się poprzewracać w głowie najpierw muszę w ogóle chcieć wystartować.:) I mam tu również do Ciebie pytanie, jakie to sobie te zmiany wyobraziłeś które chciałbym wprowadzić jako radny?
Karol - 24-08-2014 13:53
Jakby to było istotne kto wygrywa. W zasadzie każdy kto startuje w wyborach, czy to samorządowe czy parlamentarne, pcha się do koryta. A głosować z głową można konkretnie - wybierając najmniejsze zło. Wybaczcie, prawdziwy kandydat obiecałby, że sam zrezygnuje z pewnych funkcyjnych profitów, a nie że będzie np. wymieniać zarządy [...]
Oscar - 24-08-2014 13:36
Prober, masz racje takie podejście ma wielu polityków ale nie tylko będących członkami partii. Dlatego też trzeba głosować z głową i mądrze wybierać kandydata. Ja osobiście nigdy nie głosowałem przez pryzmat etykietki partyjnej. Wybierałem osobę. Chociaż może dlatego osoby na które głosowałem nie wygrywały wyborów. ;)
Prober - 24-08-2014 13:12
To powiedz mi Oskar, gdzie w tym wszystkim jest zwykły zjadacz chleba - znaczy obywatel. Bo jak świat światem liczy się tylko partykularny interes partii startującej do wyborów a wyborca potrzebny jest tylko do głosowania. Następnego dnia o nim się zapomina ?.
Oscar - 24-08-2014 12:19
Robercie, niezależnie jaką formacje wybierzesz czy zagłosujesz na kandydata stowarzyszenia, przewodniczącego własnego komitetu czy członka partii to zawsze ale to zawsze polityka będzie wchodziła pomiędzy decyzje. Zawsze na każdym ze szczebli dochodzi do rozmów "układów" czyli my zagłosujemy za Twoim pomysłem w zamian jeśli wy z [...]
roberttof - 24-08-2014 08:56
Tak nie jest tak Oskar. Członek partii wykonuje rozkazy przewodniczącego. Głosując na kandydata partii nie można brać tylko jego osobę jako gwaranta wykonania obietnic wyborczych. On również musi służyć swojemu wodzowi. Czyli wykonywać jego polecenia. Tak więc jako członek partii nie jesteś politycznie wolnym człowiekiem.
Oscar - 24-08-2014 00:08
Bocassa, jako członek PO chyba innego wyjścia nie mam. Gdybym wystartował z komitetu obcego to byłoby to równoznaczne z wystąpieniem z partii. A druga sprawa, to chyba mało ważne (przynajmniej w mojej ocenie) z jakiego komitetu ktoś startuje. Liczy się osoba. :)
Bocassa - 23-08-2014 23:55
Oczywiście, czyli reasumujac,teoretycznie jesli mialbys wystartowac w wyborach do samorzadu miasta to z PO, a nie z komitetu Marka. Pozdro.
Oscar - 23-08-2014 23:42
@Bocassa, wiesz ciężko mi wypowiadać się w imieniu innych, mogę tylko powiedzieć jak ja to widzę. Obaj z Markiem chcemy chyba tego samego czyli zmian w mieście. Marek w ten sposób ja znów widzę szansę w członkostwie w PO. Wiadomo różnimy się bo Marek przejawia bardziej bezpośrednią chęć zmian, czyli własnymi rękami poprzez bycie [...]
Bocassa - 23-08-2014 23:32
Chyba nie, dziekuje Oscar za odpowiedz. Dziwi mnie jedno iz w ramach solidarnosci z MM, wszyscy ludzie z nim zwiazani nie wyszli z PO.
Oscar - 23-08-2014 23:30
Bocassa, tak myślałem że tez będzie Cie to interesować a w szczególności to. :) Jeśli chodzi o struktury powiatowe PO, to skorzystaliśmy z odwołania od decyzji zarządu regionu i do czasu rozpatrzenia tego odwołania te struktury nadal funkcjonują. Marek został skreślony z listy członków PO, ale w jego przypadku odwołanie nie po [...]
Bocassa - 23-08-2014 23:16
.....ale, Oscar rada czego ?? Jak PO ponoc w TST nie istnieje ??...czyli jestes w PO czy z Markiem ??Bo juz sie pogubilem?? Nie traktuj tego osobiscie, zwyczajnie pytam, chyba kulturalnie ;) ??
Oscar - 23-08-2014 23:02
@Bacassa, jeszcze nie wiem czy startuje bo nie wiem czy po prostu chce. Miejsce pewnie by się znalazło, czy powiat czy miasto i sądzę że rada powiatu poparłaby moją kandydaturę, w końcu poparła mnie na członka zarządu:) Mamy taką wewnętrzną uchwałę, która mówi o terminach zgłoszeń kandydatów, do 8 września Rada Powiatu musi wyb [...]
Bocassa - 23-08-2014 22:22
Oscar, z którego okręgu startujesz na radnego ?
roberttof - 23-08-2014 19:26
Oczywiście wiem, że nie jest technokratom. Obecnie jest mi najbliżej do niego.
Prober - 23-08-2014 18:24
Ma człowiek ambicje , potencjał i inicjatywę i jest z grupy tzw "niepokornych". Pokazał to wszystko przy okazji promowania pani. M.Marczewskiej na urząd prezydenta Starachowic. Z pewności nie jest technokratom (w rozumieniu definicji Wiki) i z pewnością nie jest też koniunkturalistom politycznym. Program jaki wówczas promowa [...]
Bocassa - 23-08-2014 15:24
@Roberttof, jeśli Marek Materek jest technokratą to ja jestem chińczykiem :) @Star266, MM odstrzelony został przez samo słońce Peru, więc Twój strzał "..że trzeba mieć polityczne lobby ...", to przysłowiowa kula w płot...
Oscar - 23-08-2014 12:05
Na tyle ile znam Marka, to wiem że jest szczery. :)
Star 266 - 23-08-2014 10:44
Ja też zagłosuję na Marka, choć przyznam,że wolałbym aby bardziej myślał o inwestycjach niż o polityce.Z tym,że aby inwestować wiadomo,że trzeba mieć polityczne lobby co w tym przypadku procentować by mogło. Co najbardziej mi się w Marku podoba ? oprócz wielu cech osobistych przekonało mnie to,że osobiście wyrzucił go z PO niej [...]
roberttof - 23-08-2014 09:21
Uważam, że naszemu miasta jest potrzebny technokrata. Osoby, które ideologizują swoją działalność nie uzdrowią sytuacji w mieście. Pogłębia tylko walkę o władzę. Przeciwnikami Materka będą Kwiecień, Pruś i prawdopodobnie Capała. Wynika z tego, że pan Materek powinien skupić się na konkretach i nimi pociągnąć za sobą młodych ludz [...]
Bocassa - 23-08-2014 00:57
Będzie z całą pewnością "szczery" :)
Peter - 22-08-2014 13:54
I czerwonym, których u nas w mieście nie brakuje.
faraon20 - 22-08-2014 13:33
Pozostawmy bez komentarza.
Hubert - 22-08-2014 13:02
Im szybciej ona nastąpi tym lepiej.
Prober - 22-08-2014 11:26
Co do mnie ma Pan moje poparcie, zmiana pokoleniowa w mieście jest po prostu niezbędna.
Oscar - 22-08-2014 11:25
Pamiętam i przyznaje że wygrałeś zakład:)
Bocassa - 22-08-2014 10:26
Hahaha, masz ci babko placek D
roberttof - 22-08-2014 08:41
Sprawdziły się moje przepowiednie. Kiedy pojawił się na scenie politycznej pan Materek to tu na tym forum napisałem, że jest On zainteresowany prezydenturą. Człowiek ambitny i z głową otwartą. Tylko, żeby był szczery.
Młody - 21-08-2014 20:00
O mosz... :o
alwaysdrunk - 21-08-2014 19:43
Powodzenia. Na pohybel Platfusom...
REKLAMA