AAA
IV Festiwal Blues pod Piecem - Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach
Wtorek, 14 lipca 2015r. (godz. 12:06)

29 sierpnia godz. 19.30 - IV Festiwal Blues pod Piecem - Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach. Bilety 20 zł - rezerwacja i zakup recepcja Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach, tel. 783-730-094 lub 41 275-40-83 w.29.

Poprzemysłowa hala spustowa w Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach 29 sierpnia 2015 roku będzie sceną IV Festiwalu Blues pod Piecem. Przez ostatnie trzy edycje na muzealnej scenie zagrały największe gwiazdy sceny polskiego bluesa m.in. Śląska Grupa Bluesowa, Kasa Chorych, Cree, Kraków Strret Band, Adam Kulisz, Krzysztof Ścierański czy Michał Kielak. Festiwal Blues pod Piecem, chwalony przez publiczność i samych muzyków za klimat miejsca oraz spójny muzyczny temat imprezy w tym roku z pewnością ponownie wpisze się w kalendarz ważnych wydarzeń ogólnopolskich.


W ramach tegorocznej edycji Festiwalu wystąpią:

Grupa Acustic
oferująca słuchaczom piękne brzmienie akustycznych gitar, charyzmatyczny bluesowy wokal Grzegorza Achtelika, nietuzinkowe brzmienie harmonijki Jacka Szuły oraz wysublimowane dźwięki solówek Szymona Borkowskiego.

Zespół Boogie Boys nie bez powodu posiada opinię jednego z najlepszych eksportowych towarów bluesowych Polski. To pierwsza w Polsce formacja fortepianowa grająca muzykę boogie-woogie z domieszką czarnego bluesa. Boogie Boys to zręczne połączenie warsztatu, pasji i charyzmy z nowymi pomysłami na brzmienie starych polskich tematów. Jako najmłodsi w europejskim gronie boogie-woogie dostali zaproszenie na urodzinowy koncert Vince'a Webera, legendy bluesa i boogie, obchodzącego swoje 50-te urodziny, co dało początek ich wielkiej europejskiej ekspansji. W 2009 roku muzycy z Boogie Boys zagrali na "International Blues Challenge - Memphis ". Byli jedynymi spoza USA, którzy spośród 184 wykonawców z całego świata, weszli do finałowej dziesiątki "IBC TOP 10". Na swoim koncie mają współpracę z gwiazdą chicagowskiej sceny - Studebakerem Johnem, z którym koncertowali w Polsce, Belgii, Austrii, Słowacji, Chorwacji i na Węgrzech.

Jako dopięcie tematyczne wystąpi legenda polskiego bluesa Sławek Wierzcholski wraz ze swoim zespołem "Nocna Zmiana Bluesa". Dwieście wydanych płyt zespołu, nagrania z amerykańskimi gwiazdami bluesa, koncerty supportujące gwiazdy bluesa światowego formatu: BBKing czy Blues Brothers. Kilka tysięcy koncertów w Polsce i w całej Europie, a także w USA, a nawet w Zimbabwe. Choć zaczynali jako ortodoksyjni bluesmeni, w trakcie ćwierćwiecza działalności, Sławek i jego zespół wykreowali własny, niepowtarzalny styl bazujący na akustycznym instrumentarium, będący fuzją bluesa, folku, jazzu i piosenki autorskiej. Sławek jest autorem całego repertuaru grupy i kilku prawdziwych przebojów, jak "Szósta zero dwie", "Blues mieszka w Polsce", "Chory na bluesa".

Świetny program imprezy, malownicze i sympatyczne miejsce, a także bardzo zachęcająca cena biletu to dobre powody, aby ostatnią wakacyjną sobotę przeznaczyć na wizytę w starachowickim Muzeum Przyrody i Techniki.

Agencja Reklamy Marecki.name
REKLAMA
Jakość Energia Starachowice
ZEC Starachowice
School Of English