AAA
Porządki przy Pasterniku i Strefie Rodziny pod starachowickimi Skałkami
Sroda, 20 kwietnia 2016r. (godz. 22:08)

12 kwietnia zawarte zostało porozumienie w sprawie użyczenia przez Zarządu Powiatu na rzecz Gminy Starachowice, na okres 3 lat, kolejnych terenów znajdujących się przy zalewie Pasternik.

fot. Małgorzata Zatorska - Urząd Miejski
fot. Małgorzata Zatorska - Urząd
Miejski
fot. Małgorzata Zatorska - Urząd
Miejski
fot. Małgorzata Zatorska - Urząd
Miejski
fot. Małgorzata Zatorska - Urząd
Miejski

Chodzi o tereny położone od pasażu przy torach kolejowych do zapory na zbiorniku. Obecnie opracowywana jest koncepcja zagospodarowania tego terenu. W najbliższym czasie ruszą prace porządkowe.


W fazie rozbiórki jest budynek, wykupiony przez Gminę Starachowice, przy al. Armii Krajowej.
Rozbiórką zajmuje się firma ze Starachowic pana Krzysztofa Kasperskiego "Roboty ziemne, usługi koparko - ładowarką". Firma wyłoniona została w drodze zapytania ofertowego. Wartość usługi to 6 tys. 150 zł brutto. Zgodnie z umową do 25 kwietnia budynek zostanie rozebrany.

Po uporządkowaniu terenu przystąpimy do jego zagospodarowania. Wyeksponowane zostanie znajdujące się tam odsłonięcie geologiczne, zostanie posiana trawa, pojawią się tam ozdobne rośliny i krzewy. Ustawione będą również elementy infrastruktury miejskiej: ławki, kosze. Dzięki temu zyskamy więcej wspólnej przestrzeni w strefie rodziny znajdującej się w centrum miasta.źródło: UM w Starachowicach

REKLAMA