AAA
V edycja Manii Biegania przed nami
Czwartek, 01 wrzesnia 2016r. (godz. 08:56)

Już 2 października (niedziela) odbędzie się piąta edycja tej popularnej imprezy biegowej. Zapraszamy do udziału w sportowej rywalizacji!

W październiku zostanie rozegrana piąta edycja tego niesamowitego wydarzenia, które organizowane jest we współpracy naszego miasta z firmą MAN. Tradycyjnie najważniejszym punktem imprezy będzie bieg ulicami Starachowic. W tym roku organizatorzy przygotowali dla uczestników biegu małą "powtórkę z rozrywki". Zawodnicy pobiegną dokładnie taką samą trasą jak w ubiegłym roku.


Jej długość to tradycyjnie około 8 kilometrów biegu. Tradycyjnie również zgłoszeni zawodnicy będą musieli pokonać dwie pętle po cztery kilometry. Zapowiadają się niesamowite emocje.

Miejscem startu i mety tegorocznego biegu będzie plac pod Skałkami przy ulicy Armii Krajowej. Bieg rozpocznie się tradycyjnie w samo południe.

- Zawodnicy pobiegną ulicą Armii Krajowej w stronę Ronda Generała Antoniego Hedy Szarego, a następnie przebiegną odcinek ulicy Konstytucji 3-go Maja. Po kilkuset metrach czekać ich będzie zakręt w prawo w ulicę Bohaterów Westerplatte. Tą ulicą przebiegną prosto aż do skrzyżowania z ulicą Szkolną. Potem zakręt w prawo i bieg ulicą Szkolną aż do Domu Nauczyciela. Kolejny odcinek to długa prosta (ulica Partyzantów) aż do końca ulicy i kolejny zakręt w prawo - w ulicę Kopalnianą. Zawodników czeka potem zbiegnięcie aż do Ronda Solidarności. Potem tradycyjnie już w prawo, aż do linii start/meta i jeszcze jedna pętla. Po ośmiu kilometrach wyczerpującego biegu na najlepszych będą czekać nagrody - przypominają organizatorzy.

Tradycyjnie udział w biegu jest bezpłatny - nie ma żadnego wpisowego. Zapisy do biegu głównego prowadzone będą na stronie internetowej, która ruszy już wkrótce. Jak tylko rozpocznie się przyjmowanie zgłoszeń do udziału w biegu poinformujemy Państwa za pośrednictwem naszego Portalu.

Zapraszamy również do śledzenia oficjalnego profilu organizatora biegu - Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Starachowicach na facebooku. Tam już wkrótce wiele cennych informacji, zdjęć oraz ciekawostek związanych z poprzednimi edycjami oraz tegorocznym biegiem.źródło: UM w Starachowicach

REKLAMA