AAA
Zatrzymany nastolatek, podejrzany o rozboje
Sroda, 21 wrzesnia 2016r. (godz. 14:01)

Starachowiccy policjanci zatrzymali 16-latka podejrzewanego o rozboje na dwóch mieszkankach Starachowic. Łupem sprawcy padły dwie torebki z dokumentami oraz pieniędzmi w kwocie około 130 złotych. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Do tych zdarzeń doszło wczoraj na ulicach miasta. W obu sytuacjach scenariusz działania sprawcy był podobny. Do pokrzywdzonych od tyłu podchodził nieznany młody mężczyzna, a następnie próbował wyrwać z torebki. Gdy kobiety stawiały opór, sprawca szarpał się z nimi, popychał i kopał. Następnie uciekał ze skradzionym mieniem. Pokrzywdzone powiadomiły o tym policjantów, którzy natychmiast podjęli czynności zmierzające do zatrzymania mężczyzny.


Już niespełna po dwóch godzinach od zgłoszenia na jednej z ulic miasta funkcjonariusze z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu i Przestępczości Nieletnich zauważyli mężczyznę, który rysopisem odpowiadał sprawcy. Zatrzymany został przewieziony do komendy. Jak się okazało, to 16-letni mieszkaniec Starachowic. Złożył już wyjaśnienia w tej sprawie.

Noc spędził w Policyjnej Izbie Dziecka. Funkcjonariusze odzyskali skradzione torebki z dokumentami. Dzisiaj będzie wyjaśniał przyczyny swojego zachowania w sądzie rodzinnym. Zgodnie z Kodeksem Karnym za to przestępstwo grozi kara nawet 12 lat pozbawienia wolności.


źródło: KPP w Starachowicach

REKLAMA
Jakość Energia Starachowice
ZEC Starachowice
School Of English