AAA
Wielka siatkówka znów w Starachowicach
Czwartek, 14 wrzesnia 2017r. (godz. 14:02)

Cerrad Czarni Radom, AZS Olsztyn, Łuczniczka Bydgoszcz i mistrz Holandii Abiant Groningen to uczestnicy dwudniowego turnieju siatkarskiego, który już we wrześniu odbędzie się w Miejskiej Hali Sportowej w Starachowicach. Zapraszamy do kibicowania w dniach 22-23 września!

fot. Wirtualne Starachowice

29 września pojedynkiem Cuprum Lubin - MKS Będzin zainaugurowany zostanie kolejny sezon w siatkarskiej Plus Lidze. Tygodnie przed rozpoczęciem rozgrywek to idealny czas na szlifowanie formy przez naszych ligowców. W tym czasie odbywają się sparingi i turnieje towarzyskie. W 2016 roku jednym z miejsc, gdzie odbywał się taki turniej była Miejska Hala Sportowa w Starachowicach. Podobnie będzie również w tym roku. Już we wrześniu nasze miasto gościć będzie wielu znakomitych siatkarzy.


Ubiegłoroczny Turniej Partnerstwa Regionalnego był 3-dniowym turniejem, który rozgrywany był w Kozienicach oraz Starachowicach. Brały w nim udział zespoły Cerradu Czarnych Radom, Espadonu Szczecin, Indykpolu AZS Olsztyn oraz MKS Będzin. W Starachowicach gościliśmy siatkarzy drugiego dnia zmagań. W sobotnie popołudnie odbyły się dwa mecze.

Dla kibiców siatkówki w naszym mieście była to druga tego typu inicjatywa. W 2014 roku hala na Południu była współgospodarzem turnieju rangi międzynarodowej. Zagrali w nim zespoły: Dukli Liberec, Posojilnicy aich Dob, Berlin Recycling Volleys oraz tradycyjnie Cerrad Czarni Radom.

Radomska drużyna, której sponsorem tytularnym jest firma Cerrad zapowiedziała już swoje plany przedsezonowe. Jednym z punktów przygotowań jest turniej w Starachowicach. Będzie on niezwykle ważny dla podopiecznych Roberta Prygiela. Odbędzie się on bowiem na tydzień przed inauguracją ligową.

Turniej zaplanowany jest na dwa dni tj. 22-23 września. Gospodarzem turnieju będzie tylko jedno miasto. Zagrają w nim cztery zespoły. W piątek drużyny zagrają w półfinałach, a w sobotę odbędą się pojedynki finałowy oraz o trzecie miejsce. Wstęp na zawody będzie bezpłatny.

- W mieście gdzie swoją siedzibę ma Cerrad, nasz sponsor tytularny, rywalizować będziemy z Indykpolem Olsztyn, Łuczniczką Bydgoszcz i Abiant Lycurgus Groningen. Ten ostatni zespół to mistrz Holandii, w którego barwach występuje świetnie znany nam Wytze Koostra. Mimo upływu lat nadal pozostaje on w bardzo wysokiej dyspozycji. Wystarczy wspomnieć, że w ostatnim sezonie ligowym uznany został za najlepszego zawodnika - informuje radomski klub.

Warto już dziś zarezerwować sobie wrześniowy weekend na wielkie siatkarskie emocje. Tych ma nie brakować. Wszak na parkiecie Miejskiej Hali Sportowej nie zabraknie wielu gwiazd po obu stronach siatki.

Organizatorami starachowickiego turnieju są Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji we współpracy z klubem Cerrad Czarni Radom oraz firmą Cerrad. Do kibicowania i wspierania zawodników zaprasza Prezydent Miasta Starachowice Marek Materek.

Przewidywany program wrześniowego turnieju w Starachowicach:

Międzynarodowy Turniej Siatkarski o Puchar Prezydenta Starachowic Marka Materka


22 września (piątek)

godz. 16.00 Abiant Lycurgus Groningen - Cerrad Czarni Radom

godz. 18.00 Indykpol AZS Olsztyn - Łuczniczka Bydgoszcz


23 września (sobota)

godz. 13.00 mecz o 3. miejsce

godz. 15.00 finał.

Agencja Reklamy Marecki.name
PRZECZYTAJ TAKZE:
ABCDE - 17-09-2017 11:53
Oczywiście musisz uderzyć ad personam. Masz pojęcie... Może siłą zmusić prywatny biznes by sponsorowali klub sportowy? Załóż najpierw jakąkolwiek działalność to zobaczysz czy tak łatwo jest zarobić i na kogoś wydawać. Nie rozumiesz nawet o czym piszesz. Napisz punkt po punkcie gdzie mijam się z prawdą! Inaczej, milcz. Ehh... t [...]
mamut - 16-09-2017 22:12
Bo Ty jesteś taki patriota jak Kaczyński, więc trudno się takiemu myśleniu dziwić. Jakby tak wszyscy myśleli to mielibyśmy w Polsce jedynie rozgrywki ekstraklasowe. Gratuluję podejścia P.S. Jeżeli chodzi o Cerrad to mijasz się z prawdą... zresztą jak zwykle
ABCDE - 14-09-2017 19:46
Każda firma sponsoruje klub który może mu zaoferować w zamian odpowiednie warunki reklamy etc. Będąc właścicielem takiej firmy również nawet bym nie spojrzał w kierunku naszego miasta. Chyba, że z sentymentu i gdyby możliwości pozwalały. A firma Cerrad ma tylko tutaj zakład. I zupełnie nie dziwię się, że soonsirują siatkówkę. W [...]
mamut - 14-09-2017 17:23
"Starachowicka" firma sponsoruje drużyny z innych miast, a nasze ma w du..ie. SPORT W TYM MIEŚCIE UPADŁ.
REKLAMA
Jakość Energia Starachowice
ZEC Starachowice
School Of English