AAA
Policja podsumowuje działania kontrolno-pomiarowe "PRĘDKOŚĆ"
Wtorek, 07 listopada 2017r. (godz. 11:27)

Starachowiccy policjanci przeprowadzili wzmożone działania kontrolno-pomiarowe pn. "Prędkość". Głównym celem akcji jest zminimalizowanie liczby wypadków drogowych powstałych w wyniku jazdy z nadmierną prędkością.

W piątek przez kilka godzin, funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach prowadzili działania pod kryptonimem "Prędkość". W tym czasie mundurowi skontrolowali 85 kierujących pojazdami. Jak się okazało, aż 27 przekroczyło dozwoloną prędkość. Na sprawców tych wykroczeń policjanci nałożyli mandaty karne i skierowali wnioski o ukaranie do sądu.


Agencja Reklamy Marecki.name

Głównym celem akcji było nie tylko przeciwdziałanie i ujawnianie naruszeń przepisów drogowych, ale przede wszystkim dotarcie do świadomości kierowców, że nadmierna prędkość to główna przyczyna groźnych wypadków drogowych.

Kierowco PAMIĘTAJ! Nadmierna prędkość:
- wydłuża drogę hamowania,
- powoduje poważniejsze skutki wypadku,
- powoduje wzrost energii kinetycznej zderzenia ,
- zwiększa odrzut pojazdów, co może przyczynić się do uwikłania w zdarzenie innych uczestników ruchu np. pieszych znajdujących się na chodniku)
- pogarsza warunki postrzegania otoczenia przez kierowców i ogranicza odbiór ważnych informacji.

W celu zminimalizowania liczby tych zdarzeń, a przede wszystkim poprawy świadomości wśród kierowców na zagrożenia wynikające z jazdy z niedozwoloną prędkością, podobne akcje będą cyklicznie powtarzane.


źródło: KPP w Starachowicach

REKLAMA
Jakość Energia Starachowice
ZEC Starachowice
School Of English