AAA
McDonald's w Starachowicach, to już pewne!
Piatek, 09 lutego 2018r. (godz. 13:05)

Czteroosobowa komisja rozstrzygnęła pierwszy przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż działki gruntowej stanowiącej własność Gminy Starachowice, położonej przy ul. Ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Na sprzedanym terenie powstanie restauracja McMcDonald's.

fot. źródło: UM w Starachowicach
fot. źródło: UM w Starachowicach

Działka gruntu objęta przetargiem znajduje się na terenie, dla którego obowiązuje miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego terenu C7 - "ŁĄKI" na obszarze miasta Starachowice w obrębie ulic Kardynała Wyszyńskiego, Bocznej i doliny Rzeki Kamiennej na obszarze jednostki urbanistycznej oznaczonej w planie symbolem "1UCh,g,ks", z zapisem obszar usług komercyjnych, handlu detalicznego, gastronomii, turystyki, rekreacji, kultury, obsługi handlu, administracji, centra wystawiennicze, banki, rzemiosło o pow. sprzedażowej do 2 000 m2.


Agencja Reklamy Marecki.name

Wymieniona działka została sprzedana za kwotę 1 mln. 616 tys. zł netto. Nabywcą terenu jest kancelaria adwokacka pana Jacka Stefaniuka z Warszawy,, partner spółki McDonald's.
- Gmina zyskała nowego podatnika, firma zatrudni ok. 40 pracowników. Budowa powinna ruszyć w połowie roku. - mówi Prezydent Miasta Marek Materek - Działka należąca do Gminy przy ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego została sprzedana za ok 2 mln zł brutto.Do Gminnego budżetu wpłynie 1,6 mln zł netto. Dziś mogę ujawnić wycenę. Działka była wyceniona na 1 mln 390 tys. zł. Do przetargu cenę podniosłem do kwoty 1 mln. 600 tys. zł. To był powód dla, którego nie chciałem odwoływać postępowania, które prowadziliśmy przez ostatnie kilka miesięcy. W najbliższym miesiącu odbędzie się spotkanie z osobami, które korzystają z tego terenu, którym zaproponowane zostaną nowe powierzchnie handlowe na placu targowym. Wybraliśmy także wykonawcę przebudowy placu targowego od strony ul. Targowej. Jest to firma Zakład Usług Wodnych i Komunalnych pana Łukasza Misztala ze Starachowic. Prace ruszą przy sprzyjających warunkach pogodowych. Cieszę się, że udało się pozyskać nowego podatnika i sprawić, że działka, która 5 dni w tygodniu świeciła pustkami będzie fajnie zagospodarowana.


źródło: UM w Starachowicach

PRZECZYTAJ TAKZE:
RISE - 11-02-2018 17:20
Myślę, że to bardzo dobre posunięcie ze strony miasta. Działka będzie zagospodarowana, miejsca pracy, podatki. Gdybym miał taką gotówkę bez wachania stawiałbym tam Maka.
kross - 11-02-2018 13:28
Zgadzam się z tym j.w.
Star 266 - 11-02-2018 11:59
Gratuluję udanej sprzedaży działki co ostatnimi czasy wcale nie jest takie łatwe. Cena 400zł/m2 też wydaje się całkiem niezła. W tym momencie dobrze jest pamiętać o wpisanie służebności przejazdu do dalszej części działki bo jak czytałem nieruchomość kupili prawnicy i adwokaci więc wszelkie swoje prawa będę egzekwować w 100%. [...]
REKLAMA
Jakość Energia Starachowice
ZEC Starachowice
School Of English