AAA
Czynny wypoczynek połączony z rehabilitacją
Poniedzialek, 07 maja 2018r. (godz. 09:02)

Wypożyczalnia trójkołowych rowerów rehabilitacyjnych dla osób z niepełnosprawnością ruchową ruszyła przy Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji, przy ul. Szkolnej w Starachowicach. - Rowery będą nieodpłatnie wypożyczane osobom niepełnosprawnym z terenu naszego miasta i powiatu - informuje Prezydent Marek Materek. - Jeżeli rowery będą cieszyły się dużym zainteresowaniem pośród wypożyczających wówczas istnieje możliwość, że do Starachowic trafi jeszcze więcej tego typu urządzeń umożliwiających osobom niepełnosprawnym czynny wypoczynek połączony z rehabilitacją.

Jest to pięć kolejnych trójkołowych rowerów rehabilitacyjnych dla osób z niepełnosprawnością ruchową, które trafiły do Starachowic. Pierwsze 4 rowery w miniony wtorek Fundacja Eco Textil ze Skarżyska Kamiennej przekazała Szkole Podstawowej nr 10 z Oddziałami Integracyjnymi w Starachowicach, gdzie odbywała się akcja ekologiczna podczas której uczniowie zebrali ponad pół tony niepotrzebnej odzieży.


Prezydent Marek Materek podziękował pani Monice Lipnickiej prezes Zarządu Fundacji Eco Textil za przekazany sprzęt.

- Jeżeli zapotrzebowanie na rowery będzie większe i dużo osób chętnych do ich użytkowania, wówczas zgodnie z umową dołożymy kilka kolejnych rowerów do drugiej wypożyczalni, która znajdowałaby się przy Hali Sportowej, po drugiej stronie miasta - zapowiada prezes Monika Lipnicka.
Starachowicka wypożyczalnia jest siódmą z kolei wypożyczalnią trójkołowych rowerów rehabilitacyjnych jakie na terenie całej Polski uruchomiła dotychczas Fundacja Eco Textil ze Skarżyska Kamiennej. Łącznie do użytku osób niepełnosprawnych przekazano blisko 5 tysięcy rowerów o łącznej wartości ponad 10 mln zł.
- Tym bardziej jest nam miło, że po sąsiedzku mogliśmy liczyć na przychylność Pana Prezydenta i Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji i osoby niepełnosprawne z terenu Starachowic będą mogły korzystać z tej formy rehabilitacji i rekreacji - dodaje szefowa fundacji.

Wypożyczany sprzęt to specjalistyczne rowery rehabilitacyjne przeznaczone do korzystania przez osoby niepełnosprawne, których stopień niepełnosprawności oraz rodzaj schorzenia umożliwia ich użytkowanie. Trzy rowery są przeznaczone do użytkowania przez osoby dorosłe, a dwa przez osoby niepełnoletnie. Przekazane rowery są nowe i mają 2 - letnią gwarancję, są także ubezpieczone i specjalnie oznakowane. Po stronie Fundacji jest nieodpłatne ich serwisowanie i naprawa.

Osoby zainteresowane wypożyczaniem rowerów już zapraszamy do kasy Krytej Pływalni Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Szkolnej.

Rowery, jak informuje dyrektor Krystian Sadza, wypożyczane będą na okres tygodnia lub dwóch, w zależności od potrzeb.

- Cieszę się, że Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji jest takim obiektem w którym mamy kolejną rzecz będącą ukłonem w stronę osób niepełnosprawnych. Wkrótce otworzymy baseny letnie, które również będą przystosowane do korzystania przez osoby niepełnosprawne dzięki specjalnej rampie, która powstanie na terenie odkrytych akwenów.


źródło: UM w Starachowicach / video: TVRatusz

REKLAMA
Jakość Energia Starachowice
ZEC Starachowice
School Of English