AAA
XI Konkursu Wiedzy Religijnej i Patriotycznej
Piatek, 25 maja 2018r. (godz. 11:19)

Konkurs został rozegrany w dniu 23.05.2018 r. Honorowy patronat nad imprezą objęła Starosta Powiatu Starachowickiego - pani Danuta Krępa. Organizatorami konkursu były: Świętokrzyskie Stowarzyszenie Niepełnosprawnym "RADOŚĆ" w Godowie i Warsztat Terapii Zajęciowej przy Parafii Rzymsko-Katolickiej w Kałkowie-Godowie.

Za cel konkursu przyjęto integrację i aktywizację osób niepełnosprawnych, dokonujące się poprzez dzielenie się zdobytymi wiadomościami z zakresu wiedzy religijnej i patriotycznej. Motywem przewodnim XI edycji konkursu było 100 lecie odzyskania przez Polskę niepodległości.


Agencja Reklamy Marecki.name

Uroczystość rozpoczęła się Mszą Św. w Sanktuarium w Kałkowie-Godowie. Po wspólnej modlitwie wszyscy udali się do malowniczego, plenerowego miejsca tuż przy Grocie Lurdzkiej. Tam w otoczeniu zieleni, przybyłych na konkurs gości, przywitał pan Roman Konopka - kierownik Warsztatu Terapii Zajęciowej w Kałkowie-Godowie. Uroczystego otwarcia dokonała Starosta - pani Danuta Krępa, kierując słowa wsparcia i otuchy do zawodników oraz doceniając ich udział w pielęgnowaniu patriotyzmu i wartości religijnych. Podkreśliła również powagę konkursu jako wydarzenia, które wpisuje się w obchody 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

W konkursie udział wzięli uczestnicy z następujących placówek:

1. Warsztaty Terapii Zajęciowej w Jedlance Starej
2. Warsztat Terapii Zajęciowej w Sędku
3. Warsztat Terapii Zajęciowej w Starachowicach
4. Warsztat Terapii Zajęciowej w Kałkowie-Godowie

I miejsce zdobyła drużyna z WTZ w Jedlance Starej, bezbłędnie odpowiadając na pytania konkursu i odgadując hasło tegorocznej edycji, które brzmiało: "Ojczyznę wolną pobłogosław Panie". Wszystkie drużyny otrzymały nagrody rzeczowe i pamiątkowe dyplomy. Na zakończenie wszyscy uczestnicy spotkania biesiadowali przy grillu.
XI Konkurs Wiedzy Religijnej i Patriotycznej został współfinansowany ze środków przekazanych przez Powiat Starachowicki w ramach zadania publicznego: Organizacja okolicznościowych spotkań, imprez integracyjnych oraz aktywnych form spędzania wolnego czasu osób niepełnosprawnych.

źródło: Andrzej Amborski

REKLAMA
Jakość Energia Starachowice
ZEC Starachowice
School Of English