AAA
Bajkowy mural na Południu
Czwartek, 09 sierpnia 2018r. (godz. 07:59)

Z inicjatywy stowarzyszenia JES - Jakość Energia Starachowice, na ścianie budynku przy ulicy Pustowójtówny 8 na osiedlu Południe powstaje magiczny mural dedykowany starachowickim dzieciom.

Projekt malowany jest na ścianie, która wchodzi w skład placu zabaw. Autorem muralu jest starachowicki artysta Grzegorz Łodej.


- Grzegorz ma swój wyjątkowy styl i zmysł artystyczny. Dwa lata temu stworzył patriotyczny mural na tym samym budynku. Zależało nam aby nowa praca, powstająca z myślą o dzieciach, była niebanalna i nieoczywista. Dlatego kontynuujemy współpracę z Grzegorzem - mówi Piotr Babicki, radny Rady Miejskiej i pomysłodawca powstania muralu.

- Mamy szczęście, że Starachowice są otwarte na twórczość autorów murali. W przestrzeni publicznej znajdują się murale historyczne, reklamowe, humorystyczne, abstrakcyjne, a nie było dziecięcego. Postanowiliśmy zmienić ten stan. Dziękujemy za pomoc w realizacji projektu naszym partnerom: Miejskiemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji, Starachowickiemu Centrum Kultury i Zakładowi Energetyki Cieplnej - dodaje Maciej Myszka, prezes stowarzyszenia JES.

Uroczyste otwarcie nowego muralu odbędzie się 31 sierpnia 2018 r. podczas ostatniego w tym roku pikniku rodzinnego, organizowanego przez JES przy ul. Pustowójtówny. Stowarzyszenie zaprasza na wydarzenie całe rodziny. Start o godzinie 17:00.

REKLAMA
Jakość Energia Starachowice
ZEC Starachowice
School Of English