AAA
Intensywne burze nad powiatem starachowickim
Poniedzialek, 13 sierpnia 2018r. (godz. 13:36)

W piątkowe popołudnie, 10 sierpnia, nad powiatem starachowickim przeszły intensywne burze, które niosły ze sobą nawalny deszcz, silne podmuchy wiatru oraz potężne wyładowania atmosferyczne..

fot. źródło: KP PSP w Starachowicach
fot. źródło: KP PSP w
Starachowicach
fot. źródło: KP PSP w
Starachowicach

Według informacji z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Starachowicach, w powiecie starachowickim najbardziej ucierpiały miejscowości Rzepin i Szerzawy, gdzie woda wdarła się do budynków mieszkalnych zlewając piwnice i powodując podtopienia kondygnacji parterowych.


Agencja Reklamy Marecki.name

Strażacy, tego popołudnia interweniowali aż 61 razy, w tym w gminie Pawłów 38, gminie Starachowice 18, gminie Mirzec 3, a na interwencje w gminie Brody wyjechali 2 razy.

W większości przypadków działania Straży Pożarnej polegały na pompowaniu wody z zalanych miejsc oraz układaniu zapór ograniczających napływ wody do budynków.
W działaniach brali udział strażacy z JRG - PSP w Starachowicach oraz strażacy ochotnicy ze Straży Pożarnej w Mircu, Brodach, Pawłowie, Starachowicach i Wąchocku. Łącznie skutki nawałnicy usuwało 24 strażaków i 70 strażaków ochotników.

REKLAMA
Jakość Energia Starachowice
ZEC Starachowice
School Of English