AAA
DIAGNOSTYKA JAJNIKA w starachowickim szpitalu
Sroda, 17 pazdziernika 2018r. (godz. 08:35)

Powiatowy Zakład Opieki Zdrowotnej w Starachowicach włącza się w ogólnopolską społeczną kampanię "Diagnostyka Jajnika" organizowaną przez Ogólnopolskie Stowarzyszenie "Kwiat Kobiecości". W jej ramach mieszkanki powiatu starachowickiego mogą skorzystać z bezpłatnych badań, które ruszają już 18 października br.

Ogólnopolska kampania społeczna rusza pod hasłem "- REWOLUCJE W BRZUCHU? Może to nie to, co myślisz…" i kieruje uwagę na objawy raka jajnika. Jej Ambasadorką została polska restauratorka i osobowość telewizyjna - Magda Gessler.


Jak mówi Prezes Ogólnopolskiego Stowarzyszenia "Kwiat Kobiecości" Ida Karpińska - "Nie bez przyczyny postanowiłyśmy zaprosić Panią Magdę, która nierozłącznie kojarzy się
z żywieniem. W tym roku chcemy zwrócić uwagę kobiet na objawy raka jajnika, łudząco podobne do problemów gastrycznych. Nie każdy jest świadomy, że objawy takie jak: powracające wzdęcia, nudności i wymioty, mogą być także przejawami choroby ginekologicznej."

USG przezpochwowe będzie wykonywane w Poradni Położniczo - Ginekologicznej (pok. 6) zlokalizowanej na parterze za Punktem Informacyjnym. Ze względu na ograniczoną pulę badań obowiązują zapisy. Chęć uczestnictwa w akcji profilaktycznej należy zgłaszać telefonicznie pod numerem (41) 273 92 13. Zapisy prowadzone są wg. poniższego harmonogramu:
• poniedziałek: 07:30 -15.05
• wtorek: 07.30 -15.05
• środa: 12.25 -19.00
• czwartek: 07.30 -17.00
• piątek: 07.30 -15.05

Każda kobieta, która wykona USG przezpochwowe w ramach kampanii otrzyma upominek ufundowany przez sponsorów.

REKLAMA
Jakość Energia Starachowice
ZEC Starachowice
School Of English