AAA
Orszak Trzech Króli przeszedł ulicami Starachowic
Poniedzialek, 07 stycznia 2019r. (godz. 08:25)

W niesamowitej, zimowej scenerii odbył się VIII Orszak Trzech Króli, który przeszedł ulicami Starachowic w niedzielę 6 stycznia br. Pomimo niskiej temperatury bardzo liczne grono mieszkańców wzięło udział w tegorocznym Orszaku.

Po raz ósmy Orszak rozpoczął się mszą świętą w kościele pw. Wszystkich Świętych przy ulicy Radomskiej, po której uczestnicy wyruszyli w symboliczną drogę do stajenki przygotowanej pod starachowickim Skałkami. Na czele Orszaku obok Rycerzy Kolumba, którzy nieśli barwne chorągwie stanęli Wojewoda Świętokrzyski Agata Wojtyszek, Starosta Starachowicki Piotr Babicki oraz Zastępca Prezydenta Miasta Jerzy Miśkiewicz.


Gdy uczestnicy Orszaku, w tym Trzej Królowie dotarli do Stajenki do Pod Skałkami, czekały tam na nich aniołki, Maryja z Józefem i dzieciątkiem Jezus. W rolę aniołków wcieliły się dzieci z Młodzieżowego Domu Kultury w Starachowicach.

W organizację VIII Orszaku trzech Króli zaangażowali się Rycerze Kolumba, Starachowickie Centrum Kultury, Młodzieżowy Dom Kultury, Harcerska Służba Porządku Publicznego, Uniwersytet Trzeciego Wieku, Staropolskie Towarzystwo Przyrodniczo-Leśne "Kotyzka". Nad bezpieczeństwem uczestników czuwała Policja, Straż Miejska oraz Harcerska Grupa Ratownicza.

REKLAMA
Jakość Energia Starachowice
ZEC Starachowice
School Of English