AAA
Przyjdź do Centrum Galardia i poznaj usługę Twój e-PIT
Poniedzialek, 11 marca 2019r. (godz. 10:16)

Naczelnik Urzędu Skarbowego w Starachowicach informuje, że w dniu 16 marca 2019 r. (sobota) w godz. od 12.00 do 20.00 w Centrum Galardia w Starachowicach, zostanie utworzony tymczasowy punkt rozliczania zeznań rocznych za pośrednictwem usługi Twój e-PIT.

fot. źródło: Ministerstwo Finansów

Urzędnicy zaprezentują sposób działania nowej usługi Ministerstwa Finansów - Twój e-PIT, w której przygotowano i udostępniono gotowe, indywidualne zeznania roczne dla podatników rozliczających się na formularzach PIT-37 i PIT-38. W elektronicznym zeznaniu Twój e-PIT, umieszczonym na portalu podatki.gov.pl znajdują się informacje o dochodach od pracodawcy za 2018 rok oraz dane z ubiegłorocznego zeznania, takie jak numer rachunku bankowego, ulga na dzieci, czy dane organizacji pożytku publicznego (OPP). Podatnik dane te może uaktualnić - dopisać ulgi np. na cele rehabilitacyjne czy z tytułu użytkowania internetu, wskazać inną OPP lub numer rachunku, a także zmienić sposób rozliczenia na wspólne z małżonkiem, bądź jako osoba samotnie wychowująca dzieci.


Pracownicy urzędu dyżurujący w galerii pomogą w zalogowaniu się do usługi Twój e-PIT, celem dokonania ewentualnych zmian w zeznaniu oraz w jego akceptacji i pobraniu Urzędowego Poświadczenia Odbioru (UPO), przekażą informacje w zakresie prawidłowości sporządzania zeznań rocznych oraz stosowania ulg podatkowych za 2018 r.

Pomoc urzędników jest bezpłatna i nie wiąże się ze spełnieniem żadnych warunków. Jednak, aby dokonać rozliczenia, trzeba przynieść ze sobą: ubiegłoroczne zeznanie podatkowe, jedną z informacji od pracodawców (np. PIT-11) za 2018 rok oraz ewentualne dokumenty uprawniające do ulgi.

Korzystając z rozliczenia Twój e-PIT zyskujemy wygodę, oszczędzamy czas, a przede wszystkim otrzymamy szybszy zwrot nadpłaty podatku (maksymalnie w ciągu 45 dni od złożenia zeznania).

Serdecznie zapraszamy do skorzystania z usługi Twój e-PIT w Centrum Galardia.

źródło: US w Starachowicach

Agencja Reklamy Marecki.name
REKLAMA
Jakość Energia Starachowice
ZEC Starachowice
School Of English