Star rozgromił Samsona(zdjęcia)
Niedziela, 27 marca 2011r. (godz. 23:43)

Mecz MKS STAR Starachowice z Samson Samsonów

Piłkarze Staru Starachowice pokonali w ostatnim tej zimy meczu sparingowym Samsona Samsonów 5:0. Mecz został rozegrany na boisku treningowym na starachowickim Michałowie.

Star Starachowice – Samson Samsonów 5:0 (2:0)

Bramki:
Zawodnik testowany 10’, Mikos, Chodniewicz*2 49’, 54’, Michalczyk 80’.

Star: Dziółka - Derlatka, Kończak, Klepacz, Zawodnik testowany, Jop, Krawczyk, Mikos, Chodniewicz, Kot oraz Michalczyk, Kosztowniak, Zawodnik testowany II, Zawodnik testowany III.

Worek z bramkami otworzył w 10. minucie jeden z testowanych przez klub z ul. Szkolnej zawodników. Golkiper Samsona zdołał zatrzymać w sytuacji sam na sam Piotra Kota, jednak przy dobitce zawodnika Staru był już bezradny.

Drugą bramkę dla Staru zdobył Artur Mikos, a w 49. minucie było już 3:0. Rzut karny na bramkę zamienił Marcin Chodniewicz, mimo że bramkarz wyczuł jego intencje i rzucił się w dobry róg bramki. W 54. minucie Chodniewicz po raz drugi wpisał się na listę strzelców. Tym razem wykorzystał błąd bramkarza, który po wyjściu do dośrodkowania wypuścił piłkę z rąk, a doświadczony zawodnik Staru bez problemów umieścił ją w pustej bramce.

W 80. minucie wynik ustalił Michał Michalczyk, który podobnie jak Chodniewicz musiał tylko dopełnić formalności wbijając futbolówkę do pustej bramki, po tym jak wykorzystał ogromne zamieszanie w polu karnym, w trakcie którego na ziemię powaleni zostali zarówno bramkarz, jak i obrońca Samsona oraz inny zawodnik Staru.

Następne spotkanie Staru to już mecz ligowy, a w dodatku będą to derby powiatu starachowickiego, czyli pojedynek z Kamienną Brody. Mecz ten odbędzie się w najbliższą sobotę na stadionie w Brodach.