Punkty zosta³y przy Szkolnej
Poniedzialek, 25 kwietnia 2011r. (godz. 14:31)

Star Starachowice po raz kolejny wygra³ mecz rozgrywany na w³asnym stadionie. Tym razem „Czarno-zieloni” pokonali Agricolê £oniów 3:1.

MKS Star Starachowice

STAR Starachowice - Agricola £oniów 3-1 (1-0)

Bramki dla Staru:
Ziêba 45’, Kosztowniak 67’, Jop 88’.

Star: Myszka- Derlatka (46. Michalczyk), Krawczyk, Francuz, Klepacz, Chodniewicz, Wójtowicz (61. Jezulin), Jop, Kosztowniak (88. Niewadzi), Ziêba A. (81. Ziêba R.), Kot

Mecz rozpocz±³ siê zgodnie z przewidywaniami, gdy¿ przyjezdna Agricola gra³a od pocz±tku bardzo defensywnie a Star mia³ du¿o miejsca na rozgrywanie pi³ki. W 20. minucie ³adny strza³ Wójtowicza min±³ bramkê rywali. W 25. minucie mog³o byæ 1-0, gdy po strzale Derlatki zza szesnastki bramkarz sparowa³ pi³kê na poprzeczkê, lecz chwilê pó¼niej z³apa³ futbolówkê.

Dru¿yna gospodarzy nadal przewodzi³a na boisku lecz nie potrafili zagroziæ bramce go¶ci z £oniowa, dopiero w 45. minucie bardzo dobre zagranie Klepacza w pole karne go¶ci dotar³o do m³odziutkiego Arkadiusza Ziêby, który bêd±c na pi±tym metrze od bramki, po³o¿y³ obroñce Agricoli i pewnym strza³em wyprowadzi³ Star na prowadzenie tu¿ przed gwizdkiem oznaczaj±cym koniec pierwszej czê¶ci.

By³a to pierwsza oficjalna bramka m³odego Arka w barwach Staru. Po przerwie na placu gry pojawi³ siê Michalczyk, który zast±pi³ kontuzjowanego Derlatkê. W 50. minucie na strza³ zza pola karnego go¶ci zdecydowa³ siê Klepacz lecz jego strza³ zosta³ zablokowany i pi³ka po rykoszecie wyl±dowa³a w rêkach bramkarza z £oniowa. W 55. minucie Star powinien prowadziæ ju¿ dwiema bramkami, lecz pomimo bardzo dobrej wrzutki Wójtowicza, strza³ m³odego Kosztowniaka nie by³ w stanie zaskoczyæ bramkarza go¶ci.

W 58. minucie fatalny b³±d starachowickiej defensywy a konkretnie Francuza, który nie trafi³ czysto w pi³kê da³ Agricoli akcjê 3 na 1 i po tej akcji by³o ju¿ 1-1. W 61. minucie na bramkê go¶ci uderza³ Kot lecz pi³ka minimalnie minê³a bramkê. Kolejna zmiana w Naszej dru¿ynie, boisko opu¶ci³ zmêczony Wójtowicz a w jego miejsce wszed³ Jezulin. 67. minuta piêkna akcja, w której kilka podañ z pierwszej pi³ki wykonali Jezulin, Jop i Chodniewicz zakoñczona bardzo dobr± wrzutk± w pole karne Agricoli tego ostatniego i Kosztowniak ³adnym strza³em z woleja strzela drug± bramkê dla Starachowiczan.

W 70. minucie po raz kolejny z dobrej strony pokaza³ siê Jezulin, który dobrze zagra³ pi³kê w pole karne, kolejny raz strzela³ Kosztowniak i pi³ka po rêkach bramkarza l±duje na poprzeczce lecz i tak chor±giewka sêdziego asystenta zosta³a podniesiona do góry. 75. minuta jedna z bardzo nielicznych akcji Agricoli, gro¼ny strza³ najpierw blokuje Michalczyk a pó¼niej czysto wybija pi³kê na rzut ro¿ny lecz go¶cie domagali siê rzutu karnego a sêdzia przyzna³ rzut ale ro¿ny. Po do¶rodkowaniu w pole karne b³±d pope³nia Myszka, który bardzo niepewnie pi±stkuje i krótko wybija pi³kê co chcieli wykorzystaæ przyjezdni, lecz strza³ zawodnika z £oniowa dobrze zablokowa³ Jop i oddali³ pi³kê od w³asnego pola karnego zagrywaj±c dok³adnie do Chodniewicza, który niestety nie opanowa³ pi³ki i od bramki rozpoczyna³ bramkarz go¶ci.

W 81. minucie kolejna zmiana w Naszym zespole, boisko opu¶ci³ strzele pierwszej bramki Arkadiusz Ziêba a w jego miejsce pojawi³ siê Radomi Ziêba. W 88. minucie kapitalna wrzutka Jezulina, pi³kê przed³u¿a Kot a ta trafia do Sebastiana Jopa, który pewnym strza³em po poprzeczkê ustali³ wynik spotkania. Chwilê pó¼niej boisko opu¶ci³ strzelec drugiej bramki dla Naszego zespo³u, Patryk Kosztowniak a w jego miejsce pojawi³ siê debiutant Mateusz Niewadzi. W 90. minucie Star mia³ jeszcze jedn± idealna okazjê do strzelenia bramki, Rodomir Ziêba dok³adnie poda³ pi³kê do wychodz±cego Kota a ten przy asy¶cie defensora Agricoli fatalnie przestrzeli³.

Mecz zakoñczy³ siê zas³u¿onym zwyciêstwem dru¿yny Staru, która niemal przez ca³y mecz dominowa³a na boisku.

¬ród³o:starstarachowice.futbolowo.pl

PRZECZYTAJ TAKZE:
Kibic - 25-04-2011 15:32
Tak ma byæ ! :) Jak na tak powa¿ne os³abienia w sk³adzie (w sumie brakowa³o ok. 10 zawodników, sporo kontuzji, z ró¿nych przyczyn inni nie grali) to wynik dobry, pierwsza po³owa by³a s³aba ale ju¿ w drugiej momentami ca³kiem przyjemny meczyk. No ale i tak wszystko przyæmi³a akcja i strza³ Kosztowniaka przy bramce na 2-1. Brawo !