Wygrali w osłabieniu
Star Starachowice
Sobota, 19 listopada 2011r. (godz. 15:42)

Star Starachowice ograł w ostatnim meczu pierwszej rundy Stal Kunów 2:0. Starachowiczanie grali od 60. minuty w osłabieniu, ale konsekwentny blok defensywny nie dał się pokonać.

Nastepna wiadomosc:
ť Przegrana z liderem

Poprzednia wiadomosc:
ť Gromią rezerwy Znicza

*Star Starachowice - Stal Kunów 2:0 (1:0). Bramka: 1:0 Kosztowniak (11), 2:0 Pocheć (90). Czerwona kartka: Drabik (60. druga żółta).

Star: Myszka - Francuz, Pocheć, Drabik, Kosztowniak, R. Zięba, Dudek (85. Sułecki), Ochocki (77. Orczyk), Michalczyk (46. Klepacz), Żak, Nowak (61. Jezulin). Trener: Rafał Lipiński.

Pojedynki ze Stalą Kunów traktowane są niczym lokalne derby, dlatego wiadomo było, że o punkty łatwo nie będzie, ale starachowiczanie zrobią wszystko, żeby zgarnąć całą pulę. Już w 11. minucie ładną zespołową akcję całego zespołu wykończył Patryk Kosztowniak i podopieczni Rafała Lipińskiego wyszli na prowadzenie, którego nie oddali już do końca pierwszej połowy. Po przerwie piłkarzom Staru zaczęło być pod górkę. W 60. minucie za drugą żółtą kartkę boisko musiał opuścić Bartłomiej Drabik i przez pół godziny gry nasi gracze musieli radzić sobie w osłabieniu. Goście w końcówce rzucili wszystko na jedną kartę, co skrzętnie wykorzystał Pocheć i uderzeniem głową przypieczętował zwycięstwo Staru w ostatnim meczu pierwszej części sezonu.

- Mecz mógł się zmarzniętym kibicom podobać. W pierwszej połowie zdobyliśmy bardzo ładną bramkę, po zespołowej akcji, a w drugiej umiejętnie graliśmy, mając jednego zawodnika mniej na boisku. Ogólnie podsumowując jest to zasłużone zwycięstwo naszej drużyny - ocenił kierownik drużyny Tomasz Jackowski.