Wisła popłynęła w Starachowicach [ZDJĘCIA+VIDEO]
Wtorek, 31 lipca 2012r. (godz. 09:33)

Juventa Starachowice pokonała w meczu sparingowym Wisłę Sandomierz 3:2. Bramki dla "Żółto-niebieskich" zdobyli Bartosz Gębura, Dariusz Anduła oraz Krystian Płusa.

Juventa Starachowice pokonała w meczu sparingowym Wisłę Sandomierz 3:2. Bramki dla

*Juventa Starachowice - Wisła Sandomierz 3:2 (1:2)

Bramki: Gębura 10', Anduła 60', Płusa 63' (k) - Ryczek 25', 35'.

Juventa: Wróblewski - Korona, Styczyński, Gębura, Senderowski, Jagiełło, Czarnecki, Fabjański, Płusa, Tobiszewski, Stawiarski oraz Wesołowski, Głodek, Konieczny, Kiełbasa, Piórkowski, Anduła.

Wisła: Furtar - Zimoląg, Stępień, Kocój, Rzeszutek, Ziółek, Chamera, Krawiec, Chorab, Michalski, Ryczek oraz Krakowiak, Pietroń, Pacholarz, Gilar, Nogaj.

Sobotni sparing z Wisłą Sandomierz był ostatnim meczem kontrolnym z III-ligowym rywalem. Tradycyjnie już z kadry wypadło kilku zawodników, a na dodatek piłkarze odczuwali znaczne zmęczenie związane z intensywnymi treningami, które potęgował upał panujący na boisku.

Mimo tego starachowiczanie dobrze prezentowali się na tle Wisły, która właśnie awansowała do III ligi małopolsko-świętokrzyskiej. Już w 10. minucie Bartosz Gębura strącił głową piłkę dośrodkowaną przez Krystiana Płusę i wyprowadził Juventę na prowadzenie. Niestety dalsza część pierwszej połowy była pod dyktando Wisły, która dwukrotnie trafiła do siatki. Najpierw w dość dziwnej sytuacji po rzucie rożnym piłka minimalnie przekroczyła linię bramkową, a 10 minut później Ryczek wykorzystał sytuację sam na sam z Tomaszem Wróblewskim.

W drugiej połowie przyjezdni ponownie mieli swoje sytuacje, jednak bardzo dobrze spisywał się Przemysław Wesołowski, a Juventa była coraz skuteczniejsza w ataku. W 60. minucie spotkania Dariusz Anduła wstrzelił piłkę w pole karne, a golkiper gości fatalnie przepuścił ją do bramki. Dosłownie kilka minut później w pole karne Wisły ponownie wpadł dwukrotny król strzelców III ligi, jednak został sfaulowany przez defensora przyjezdnych. Do piłki podszedł Krystian Płusa i pewnie zamienił rzut karny na bramkę.

W tym okresie przygotowawczym Juvencie pozostał do rozegrania jeszcze tylko jeden sparing- w najbliższą sobotę starachowiczanie podejmą przy ul. Szkolnej V-ligową Kamienną Brody. Początek spotkania o godz. 10:00, serdecznie zapraszamy wszystkich sympatyków piłki nożnej!

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOKU

PRZECZYTAJ TAKZE:
Peter83 - 31-07-2012 23:46
Nie przesadzaj. Jest jeszcze kilku niezłych zawodników (np. Płusa, Korona, Kwiecień, Wójtowicz, Gębura) którzy wybijają się ponad przeciętność w tej lidze. Andzia akurat (co pokazał ostatni sezon) najlepsze lata ma niestety za sobą, jest coraz starszy i łapie sporo kontuzji. Nie jest już wiodącą postacią w drużynie. Ale zgodzę s [...]
Kibic - 31-07-2012 11:18
Z taką obroną to nie wróżę sukcesów w tym sezonie... Wisła w niepełnym składzie jechała tych obrońców juventy jak chciała, jedyna nadzieja KKSu to Andzia, jak on złapie kontuzje to tam nie będzie miał kto grać w piłkę...