AAA
Zatrzymano podejrzanego o podpalenia.
Sroda, 24 marca 2010r. (godz. 22:32)

W minioną sobotę starachowiccy policjanci zatrzymali 21-letniego mieszkańca gm. Pawłów podejrzanego o podpalenia zabudowań w miejscowości Trzeszków gm. Pawłów.

Spalona stodoła
Spalona stodoła
fot. KPP w Starachowicach
Nastepna wiadomosc:
ť Kradzionym w płot

Poprzednia wiadomosc:
ť Zamieszkaj „Pod Dębami”!

Zatrzymanie było wynikiem podpaleń do jakich doszło w nocy z 18 na 19 marca w miejscowości Trzeszków gm. Pawłów gdzie nieznany sprawca podłożył ogień pod cztery stodoły.


Szkody powstałe w wyniku pożaru wyceniono na ponad 100 tysięcy złotych. Dzięki intensywnej pracy policjantów udało się szybko doprowadzić do zatrzymania podejrzanego o podpalenie 21-letniego mieszkańca gm. Pawłów.

Jak ustalili śledczy mężczyzna w nocy kiedy dokonano podpaleń spożywał z kolegami alkohol. Zaraz po zatrzymaniu przyznał funkcjonariuszom, że po imprezie idąc polami podpalał stodoły. Nie potrafił jednak wytłumaczyć dlaczego to robił. 21-letni podpalacz osobiście uczestniczył w akcji ratowniczej i sam pomagał gasić jedną ze stodół.

Prawdopodobnie chcąc zmylić trop i odciągnąć od siebie podejrzenia podpalił stodołę należącą do swojej rodziny. W niedzielę zatrzymany 21-latek usłyszał w prokuraturze zarzut spowodowania niebezpiecznych zdarzeń za co grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Decyzją sądu następne trzy miesiące spędzi w areszcie.

REKLAMA