AAA
Nie dawajmy okazji cmentarnym złodziejom
Niedziela, 28 pazdziernika 2012r. (godz. 21:07)

W trakcie pieszych patroli terenów cmentarzy, często spotykamy się z roztargnieniem lub brakiem rozsądku ze strony osób porządkujących groby najbliższych. To my sami pozostawiając w miejscu widocznym torebkę, saszetkę, stajemy się świadomym celem dla potencjalnego cmentarnego złodzieja.

fot. Straż Miejska Starachowice

Celem wzmożonych kontroli terenów starachowickich cmentarzy przez funkcjonariuszy Straży Miejskiej, jest wyeliminowanie przypadków zakłócania porządku publicznego, wybryków chuligańskich, dewastacji jak również ograniczenia kradzieży. I to nie tylko kradzieży zniczy, wiązanek i kwiatów, lecz również okradania osób starszych zajętych porządkowaniem grobów.


W trakcie dzisiejszego patrolu terenu cmentarza przy ulicy Zgodnej, trzykrotnie byliśmy świadkami pozostawienia torebek bez jakiegokolwiek nadzoru ze strony ich właścicieli. Kradzież była możliwa w zasięgu ręki. Tym osobom zwróciliśmy uwagę. Ponawiamy prośbę aby w trakcie porządkowania grobów, nie pozostawiać ani na chwilę torebek czy saszetek bez opieki. Nie zabierajmy ze sobą większych sum pieniędzy i zbędnych, a czasem bardzo cennych przedmiotów. Nie prośmy również o pomoc przygodnie napotkanych ludzi, a zwłaszcza osób kręcących się w pobliżu grobów, których obecność nie wskazuje na odwiedzanie grobów najbliższych.

W wypadku zauważenia jakiegokolwiek przypadku zakłócania porządku na terenie cmentarza, prosimy o jak najszybszy kontakt telefoniczny z naszym dyżurnym Straży Miejskiej pod telefonem 2746248, abyśmy mogli jak najszybciej zareagować i natychmiast wyeliminować występujące zagrożenie.

Źródło: Straż Miejska Starachowice

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOKU

REKLAMA