AAA
Młodzi przedsiębiorcy z "Maja"
Podsumowano projekt
Piatek, 14 grudnia 2012r. (godz. 21:41)

W projekcie pn. "Młodzieżowy Inkubator Przedsiębiorczości", realizowanym w ramach działań Izby Gospodarczej Grona Targowego Kielce, Świętokrzyskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach oraz stowarzyszenia Integracja i Rozwój i Fundacji Centrum Europy Lokalnej, udział wzięli uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 w Starachowicach.

fot. Gazeta Starachowicka

Do uczestnictwa zainspirowała młodzież kierowniczka szkolenia praktycznego Maria Niedopytalska i to właśnie oni zostali wybrani w drodze konkursu do udziału w projekcie.


- Jest to szczególne wyróżnienie, ponieważ w programie brało udział tylko dziesięć szkół z województw: świętokrzyskiego i mazowieckiego. Projekt spełnił oczekiwania moich uczniów wspomagając przygotowanie ich do prowadzenia przedsiębiorstwa - mówiła dyrektor szkoły Grażyna Małecka.

Również uczniowie są pełni optymizmu. Ich zdaniem, dobry pomysł na biznes jest bardzo ważny.

- Jeżeli nie odpowiada nam ciągła praca na etacie, musimy koniecznie zdecydować się na takie działania, które pomogą nam odnaleźć się w nowej rzeczywistości i dopasować się do niej w jak największym stopniu. Warto wiedzieć, że innowacyjne zaplecze, pozwoli nam funkcjonować w otoczeniu na najwyższym poziomie i realizować się tak, jak sami tego chcemy - twierdzi Natalia Chmielecka z ZSZ nr 2.

- Jeżeli uczniowie nie wzięliby udziału w projekcie MIP, straciliby wiele. Nie potrafiliby podejść do działań przedsiębiorczych w odpowiedni sposób, zatem lepiej kompleksowo i profesjonalnie przygotować się do zaistnienia, jako przedsiębiorcy na rynku lokalnym, krajowym i globalnym. Poznałam wraz z uczestnikami projektu z mojej szkoły zaawansowane rozwiązania, które pozwalają nam prowadzić zaawansowany biznes. To właśnie on pozwoli, zarówno mnie, jak i moim uczniom korzystać z szans, jakie oferuje wiek XXI w zakresie innowacji i wszelkich innych elementów, które są związane z naszą przyszłością - powiedziała GAZECIE Maria Niedopytalska.

W ramach projektowych działań uczniowie uczestniczyli w wielu warsztatach, odbywali wakacyjne praktyki, poznając możliwości, jakie stwarza im idea innowacyjnego biznesu. Młodzież przekonała się, że prowadzenie własnej firmy wiąże się z wieloma wyzwaniami, ale daje też wiele satysfakcji. Uczestnicy Młodzieżowego Inkubatora Przedsiębiorczości, poprzez udział w programie, zyskali pewność siebie i nowe umiejętności na miarę XXI wieku, które pomogą im odnaleźć się w biznesowej rzeczywistości.

(Kas)

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOKU

REKLAMA