AAA
Wspinają się na podium
Olimpijczycy z „trójki”
Sobota, 03 kwietnia 2010r. (godz. 16:33)

W III Licem Ogólnokształcącym im. K. K. Baczyńskiego z Oddziałami Integracyjnymi są uczniowie zasługujący na szczególne wyróżnienie. To młodzież, która odnosi sukcesy w konkursach i olimpiadach, ambitna, mająca życiowe pasje.

fot. Gazeta Starachowicka
Nastepna wiadomosc:
ť Grill, boisko i plac zabaw

Poprzednia wiadomosc:
ť Widać już zarys ronda

Do tego grona należy trzecioklasistka Kalina Ziewiec, finalistka etapu wojewódzkiego XVIII Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia, w której uczestnicy muszą wykazać się nie tylko rozległą wiedzą z biologii i higieny człowieka, udzielania pierwszej pomocy oraz działalności PCK, ale także umiejętnością przygotowania i przeprowadzenia działań prozdrowotnych w środowisku szkolnym i lokalnym.


Etap szkolny tej olimpiady wygrały uczennice: Kalina Ziewiec i Karolina Idziak z klasy II. Najwyższą liczbę punktów uzyskały także w etapie rejonowym zorganizowanym przez Zarząd Rejonowy PCK w Starachowicach. Po dogrywce do etapu okręgowego w Kielcach ostatecznie zakwalifikowała się Kalina zdobywając 19 marca br. zaszczytne III miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych.

Nastolatka, która ma szerokie zainteresowania przyrodnicze, weźmie również udział w etapie wojewódzkim Olimpiady Wiedzy Ekologicznej wraz z koleżanką z klasy II Katarzyną Rapcią. Opiekę merytoryczną nad uczennicami sprawuje nauczycielka biologii Jolanta Dobosz. O przejście do etapu centralnego jej podopieczne walczyć będą 17 kwietnia.

Etap okręgowy Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym ma już za sobą Natalia Julia Nowak, uczennica klasy III, podopieczna nauczycielki historii Wioletty Pajączkowskiej. Natalii nie udało się, niestety, awansować na szczebel centralny.

Mimo to chwali sobie ten udział, bo zdobyła dzięki niemu cenne doświadczenia. Nie bez znaczenia są też liczne nagrody rzeczowe, które otrzymała. Poza olimpiadą Natalia, bardzo zdolna humanistka i poetka, ma na swoim koncie także inne sukcesy.

W ubiegłym roku zajęła II miejsce w Powiatowym Konkursie Literackim „Inspirowane Herbertem”. W pokonkursowym zbiorze ukazały się trzy wiersze nastolatki. Ponadto brała udział w etapie diecezjalnym Olimpiady Teologii Katolickiej Szkół Ponadgimnazjalnych pod hasłem: „Człowiek drogą Kościoła”, który odbył się w Radomiu.

(iwo)

REKLAMA