AAA
Osoby niepełnosprawne będą parkować za darmo?
Niedziela, 20 pazdziernika 2013r. (godz. 23:10)

Sylwester Kwiecień zastępca prezydenta miasta odpowiadając na potrzeby osób niepełnosprawnych zaproponował wprowadzenie zwolnień z opłat na parkingu przylegającym do miejskiego targowiska. Uchwała w tej sprawie zostanie przedstawiona do akceptacji radnym na najbliższej sesji.

fot. Panthermedia

- Podczas przyjęć interesantów spotykałem się z mieszkańcami borykającymi się z problemem niepełnosprawności, którzy interweniowali w sprawie zwolnienia z opłat parkingowych - mówi Sylwester Kwiecień zastępca prezydenta miasta - Mam nadzieję, że radni poprą uchwałę i niebawem ten zapis prawa lokalnego zacznie obowiązywać.


Zgodnie z przygotowanym projektem uchwały "Inwalidzi oraz kierujący pojazdami konstrukcyjnie przeznaczonymi do przewozu osób niepełnosprawnych są zwolnieni z opłaty parkingowej." Warunkiem skorzystania ze zwolnienia będzie okazanie dokumentu "Karty parkingowej osoby niepełnosprawnej".

Na parkingu przy placu targowym wyznaczone zostaną 4 miejsca postojowe dla inwalidów oraz dla posiadaczy pojazdów konstrukcyjnie przeznaczonych do przewozu osób niepełnosprawnych. Głosowanie nad uchwałą odbędzie się na najbliższej sesji Rady Miejskiej 25 października.

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOKU

REKLAMA