AAA
Starachowicki Rynek coraz piękniejszy! [ZDJĘCIA]
Sroda, 13 listopada 2013r. (godz. 23:53)

W dwa lata, starachowicki Rynek z przygnębiającego, szarego miejsca przeobraża się w atrakcyjną, zachęcającą do spacerów starówkę. Najwięsza z inwestycji obecnie realizowanych w naszym mieście pn. "Rewitalizacja przestrzeni głównej Rynku wraz z przyległymi uliczkami" dobiega końca.

fot. www.starachowice.eu
fot. www.starachowice.eu
fot. www.starachowice.eu
fot. www.starachowice.eu
fot. www.starachowice.eu

Za nami, jak informuje wykonawca inwestycji, 85 procent prac. Dobiegają końca roboty brukarskie prowadzone na ulicach przyległych do Rynku. Przed wykonawcą jeszcze pozostaje do zakończenia - zagospodarowanie płyty głównej placu Rynku.


- To będzie najpiękniejszy Rynek w trójmieście nad Kamienną - zapowiada Sylwester Kwiecień zastępca prezydenta miasta.

- Dziękuję wykonawcy Zakładowi Produkcyjno - Usługowo- Handlowemu "Pochbud" za terminową realizację prac - mówi Sylwester Kwiecień zastępca prezydenta miasta - Cieszę się, że już przekazujemy mieszkańcom do użytku kolejne odcinki inwestycji. Choć to, co najlepsze, czyli oddanie płyty głównej pozostanie na koniec. Miło być świadkami, takich wydarzeń. Na naszych oczach przeobraża się wierzbnicki rynek.

Jak informuje Stanisław Pocheć prezes firmy "Pochbud" wykonanych zostało już 85 procent prac zaplanowanych przy realizacji tej inwestycji. Na płycie głównej Rynku zakończono prace konstrukcyjne związane z budową fontann i sceny. Trwa budowa schodów od strony zachodniej. Na płycie już stanął pomnik, który przeszedł renowację. Rozpoczęto sadzanie zieleni.

- Pozostały do realizacji prace wykończeniowe. Chcę przeprosić mieszkańców za utrudnienia. W tech chwili już dochodzimy do poszczególnych posesji z pracami brukarskimi prowadzonymi na chodnikach, drogach - informuje Stanisław Pocheć prezes firmy "Pochbud".

Obecnie część z ulic przyległych do Rynku i w samym Rynku jest już udostępniona dla ruchu kołowego i pieszego.

- Do końca miesiąca powinniśmy uruchomić też ulicę Wysoką, Kilińskiego i Piłsudskiego - mówi wykonawca prac. - Gotowy jest już ciąg pieszy od Rynku do ulicy Leopolda Staffa, w najbliższych dniach założymy jeszcze brakujące balustrady. Gotowy jest również parking przy ul. Kościelnej oraz ulice Kościelna, Rzemieślnicza, dolna część Rynku, ulice Krótka, Niska i Kręta.

Trwają prace przy obkładaniu schodów, uruchamianiu instalacji gazowych. Pozostały prace na ulicy Wysokiej i głównej płycie Rynku. W 60 procentach mamy wykonane nasadzenia ozdobnej zieleni. Oświetlenie jest w stu procentach wykonane. Demontujemy jeszcze stare słupy.

- Jestem pewien, że starachowiczanie wraz ze swoimi rodzinami będą z przyjemnością odwiedzać wierzbnicki Rynek. Miejsce, które dotychczas raczej odstraszało teraz będzie tętniło życiem - mówi Sylwester Kwiecień zastępca prezydenta - Już w styczniu obchodzić będziemy 390- lecie powstania Wierzbnika. Miasta, które jest historyczną kolebką Starachowic. Jestem dumny z tego, że ten jubileusz będziemy mogli świętować na nowym, reprezentacyjnym wierzbnickim Rynku. To wielka inwestycja i bardzo potrzebna.

Źródło: www.starachowice.eu

Dołącz do nas na Facebooku!

PRZECZYTAJ TAKZE:
Oscar - 28-11-2013 18:34
Tam ponoć ostro pojechali z dróżkami rowerowymi.
kross - 28-11-2013 17:51
Dziekuje za "nowe" budownictwo-ściany z tektury i gipsu.....
Peter - 27-11-2013 22:21
Chłopie, co Ty gadasz? Mieszkania w Starachowicach są bardzo tanie. Średnia za metr kwadratowy to 2 -2,5 tysiąca. Nie mówię o kilku blokach na rynku pierwotnym bo to pomyłka. Ale rynek wtórny - do wyboru do koloru.
kross - 27-11-2013 15:52
Zwykłych ,takich tanich,żeby można było sobie wziąć na kredyt
Peter - 27-11-2013 10:59
jakich mieszkań? możesz sprecyzować o co Ci chodzi dokładnie?
k.goral - 26-11-2013 22:51
Rynek będzie dopiero spoko jak będzie zakaz parkowania w nim tak jak jest w każdym mieście. Na ulicy niskiej samochody parkowane na chodniku, a pod nimi plamy oleju ( co za gruchotami Ci ludzie się poruszają, że się im leje z samochodu). W takiej sytuacji to jest bez sensu bo będzie jeden wielki syf, a nie rynek.
tracel77 - 14-11-2013 18:10
Rynek spoko. Galerie też spoko. Szkoda tylko, że nie ma ani pracy, ani mieszkań. Ale kogo to obchodzi?
REKLAMA