AAA
Stowarzyszenie JES i gmina Starachowice wśród liderów samorządności
Piatek, 28 lutego 2014r. (godz. 23:01)

Stowarzyszenie JES - Jakość Energia Starachowice i władze Starachowic odebrały nominację do nagrody Super Samorząd 2013 r. pod Patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego, za działania w akcji Masz Głos Masz Wybór w ubiegłym roku. Uroczysta gala odbyła się w Pałacu Prezydenckim.

fot. Stowarzyszenie JES

Nominowanych do nagrody Super Samorząd 2013 było jedynie 13 organizacji i samorządów z całej Polski, wśród nich Starachowice jako jedyne w województwie świętokrzyskim. Na uroczystej gali Starachowice reprezentowali: Piotr Babicki - prezes, Maciej Myszka - zastępca prezesa, Ewa Babicka i Ewelina Gołyska - członkowie Stowarzyszenia JES oraz Małgorzata Szlęzak - zastępca prezydenta Starachowic i Wioletta Grosicka - partner młodzieży w Urzędzie Miejskim.


- Znalezienie się w gronie nominowanych traktujemy jako zaszczyt i czujemy dużą satysfakcję. Nasze działania udowadniają, że warto pracować u podstaw na rzecz przyjaznych i uczciwych Starachowic. Kto w Polsce da nam lepsze referencje niż Fundacja Batorego? - mówi Piotr Babicki, prezes Stowarzyszenia JES.

Organizatorzy w następujący sposób uzasadnili nominację i przedstawili sylwetkę organizacji: Stowarzyszenie JES - Jakość Energia Starachowice skupia osoby wrażliwe na problemy miejscowej młodzieży i chcące angażować się w życie swojego miasta. W maju 2013 roku członkowie stowarzyszenia doszli do wniosku, że wskazane jest powołanie pełnomocnika miasta ds. młodzieży. Wspólnie z innymi organizacjami (przyp. JES: Grupą projektową For a Better Future, Stowarzyszeniem Słoneczna Integracja, Młodzieżową Radą Miasta Starachowice, Młodzieżową Radą Miasta Wąchock) i przedstawicielami urzędu (w tym wiceprezydent) zbierali informacje o tym, jak wygląda współpraca młodych ludzi i władz samorządowych w innych miastach. Zorganizowali też poświęcone tej tematyce spotkanie przedstawicieli samorządów z całej Polski. Dzięki zbieranej wiedzy, wypracowywali model najodpowiedniejszy dla Starachowic, a w listopadzie w Urzędzie Miasta powołano pełnomocnika. Warto podkreślić, że sprawy młodych mieszkańców zostały potraktowane bardzo poważnie, co zasługuje na szczególne uznanie, gdy weźmie się pod uwagę nadzwyczajne okoliczności - prezydent miasta wyłączony jest z życia publicznego ze względu na zarzut korupcji i odbywaną karę.

Nagrodzone zostały organizacje i samorządy z Radomia, Mirska, Kozielic, Międzychodu i Barczewa.

Laureatów wybrało jury w składzie: Ewa Barlik (dyrektorka Biura Stowarzyszenia Gazet Lokalnych), Nathalie Bolgert (członek Zarządu Fundacji im. Stefana Batorego), prof. Jerzy Stępień (były przewodniczący Trybunału Konstytucyjnego), Przemysław Radwan (dyrektor Stowarzyszenia Szkoła Liderów).

PRZECZYTAJ TAKZE:
peebee - 02-03-2014 14:03
Na mentalność nie mam wpływu, więc sprostuję tylko jedną kwestię: Zdrowia życzę!
tracel77 - 01-03-2014 12:58
Zdjęcie nr.2 z cadykiem - bezcenne... "Stowarzyszenie JES - Jakość Energia Starachowice " Co to niejeden problem młodzieży rozwiąże co nie? Wrażliwcy na stanowiska! "Kto w Polsce da nam lepsze referencje niż Fundacja Batorego?" Już niejednemu dali referencje, a nawet dali 300 000 tys. na zwalczanie rasizmu i ksenofobi - r [...]
REKLAMA