AAA
Prezydent Miasta rozmawia z mieszkańcami o bezpieczeństwie.
Piatek, 31 pazdziernika 2014r. (godz. 09:21)

W środę 29 października o godz. 16.00 w czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej w Starachowicach Prezydent Miasta Sylwester Kwiecień spotkał się z mieszkańcami Starachowic zainteresowanych kwestią bezpieczeństwa w naszym mieście. Spotkanie odbyło się w związku z realizacją przez Gminę Starachowice projektu pn. "Starachowice - bezpieczne w praktyce!" współfinansowanego ze środków rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań "Razem bezpieczniej".

Przybyli na spotkanie mieszkańcy zapoznali się z zaprezentowanymi szczegółami i założeniami projektu oraz obejżeli materiał operacyjny z miejskiego monitoringu wizyjnego. Materiał ten pokazał jak niebezpieczne zdarzenia dzieją się po zmroku na starachowickich ulicach. Nagrania wzbudziły wiele emocji wśród uczestników spotkania prowadzących do konkluzji, że na bezpieczeństwie mieszkańców nie można oszczędzać.


Oprócz zapytań do Prezydenta, wiele zapytań zadano Komendantowi Straży Miejskiej w Starachowicach - Waldemarowi Jakubowskiemu oraz asp. sztab. Januszowi Kowalewskiemu z Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach. Pomimo początkowej różnicy zdań, wiele spraw udało się wyjaśnić. Wiele zainteresowania poświęcono rozbudowie miejskiego monitoringu wizyjnego. Prezydent przedstawił informację o projektach rozbudowy monitoringu złożonych przez mieszkańców w ramach budżetu obywatelskiego.

Dzięki realizacji projektu "Starachowice - bezpieczne w praktyce!" oraz wnioskom mieszkańców w ramach budżetu obywatelskiego jest ogromna szansa, by podwoić liczbę punktów kamerowych w naszym mieście w przeciągu najbliżezego roku.

REKLAMA