AAA
Wyjątkowe święto miasta - DNI STARACHOWIC 2015
Sobota, 22 sierpnia 2015r. (godz. 09:57)

- W dniach 28, 29, 30 sierpnia 2015 zapraszam wszystkich mieszkańców do udziału w wyjątkowym, trwającym trzy dni Święcie Miasta. - mówi Prezydent Miasta Marek Materek - Jest to wydarzenie kontynuujące najlepsze tradycje, odbywających się przed laty obchodów "Dni Starachowic". Miejscem wydarzenia będzie starachowicki Rynek. Zaplanowane w tych dniach imprezy, koncerty, spotkania będą bezpłatnie dostępne dla mieszkańców miasta.

Święto Miasta - Starachowice 2015 podzielone zostało na trzy części tematyczne.

Piątek 28 sierpnia


To dzień dla starachowickiej młodzieży. Rozpoczynamy od godziny 17.00 - kończymy 22.00 zaplanowano występy kapel młodzieżowych. Jako gwiazdy wieczoru wystąpią zespoły Tonam&Synowie oraz The Chance - finaliście programu X-Factor.

Sobota 29 sierpnia
Rozpoczynamy od godziny 15.00, kończymy o 22.00. W tym dniu starachowicki Rynek jest otwarty na inicjatywy mieszkańców, prezentacje firm i instytucji, promocję starachowickiej gospodarki i kultury. Zaplanowano - Prezentacje kulinarne - Starachowickie restauracje, hotele i bary prezentują potrawy przygotowywane przez mistrzów kuchni. Wybieramy spośród uczestników komisję, która przyzna główne nagrody. Złote, srebrne i brązowe Chochle - promocja dobrej kuchni, konkurs na nowe danie, przez rok promowane, jako Starachowicki Smakołyk Roku. Starachowiccy piekarze i cukiernicy prezentować będą własne wypieki jak również zaserwują wymyślony przez siebie wypiek typowo starachowicki który wyłoniona komisja konkursowa wybierze jako smak miasta. Starachowice w fotografii - możliwość skanowania własnych zdjęć na cyfrowy nośnik. Stanowisko do skanowania zdjęć będzie dostępne dla mieszkańców przez całą sobotę. Strefa Seniora - animowana przez słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Zaplanowano Pokaz Mody Seniorzy na Topie, modele prezentują stroje na różne okazje: na spotkanie z przyjaciółmi, na uroczystość, na tańce, na spacer, do uprawiania sportu, na zakupy, stylizacja młodzieżowa - odmładzająca (dla seniorów), stylizacja na lata 20, stylizacja na lata 60 lub70 stylizacja wspólna - podobne ubrania, które mogą nosić seniorzy i juniorzy. Tego dnia funkcjonować będzie Caffe "Magnolia - prowadzona przez słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku, można będzie odpocząć przy filiżance kawy lub herbaty i skosztować pysznych wypieków.

Przez cały dzień trwać będzie kiermasz wymiany książek, gdzie każdy mieszkaniec będzie mógł przynieść własny wolumen pozostawić go, a w zamian pobrać inny.

Strefa Młodych - zorganizowana wspólnie przez placówki działające na terenie miasta i Młodzieżową Radę Miasta. Zaplanowano naukę tańca belgijskiego, kroków salsy, będzie muzyczna ławeczka przy której pod opieką instruktora będzie można zaczerpnąć nauki gry na gitarze, otwarte dla wszystkich studio piosenki SCK prowadzone przez instruktora prezentującego dorobek artystycznych młodych wokalistów, będą zajęcia z ZUMBY.

Na scenie plenerowej ustawionej na płycie Rynku odbywać się będą konkursy, zabawy i występy. Wystąpią wokaliści Studia Piosenki SCK, Plejada, Szmelc Paka, Starachowianie Teatr Muzyczny nad Kamienną, Studio TaneczneTAKT.

Niewątpliwą atrakcją będzie Gra miejska - szukamy skarbu - przygotowana we współpracy z Centrum Handlowym Galardia. W założeniu gry jest znalezienie przy punktach kontrolnych odcinków mapy która złożona w całość doprowadzi mieszkańca do ukrytego skarbu.

Odwiedzając w sobotę starachowicki Rynek mieszkańcy będą mieli do dyspozycji stanowisko szkoleniowe do prowadzenia samoobrony dla seniorów w ramach Programu Starachowice Bezpieczne w praktyce - etap II, stanowisko znakowania rowerów przez funkcjonariuszy Straży Miejskiej - w ramach Programu Starachowice Bezpieczne w praktyce - etap II. Ponadto zaplanowano Konkurs wiedzy "Razem Bezpieczniej " dla dzieci i seniorów w ramach Programu Starachowice Bezpieczne w praktyce - etap II. Dla starachowickiej publiczności w tym dniu wystąpią Zespoły Młode Liście i Portamento, Perełki i MIM, goście z Baru z Ukrainy. Zespół Tacy sami z WTZ, prezentujący muzykę dla każdego ucha. Potańcówka z muzyką z lat 50, 60, 70 i 80. Specjalnie przygotowana i wyselekcjonowana muzyka przypomni wszystkim najwspanialsze chwile. Podczas trwania soboty seniora zaprezentują się twórcy ludowi, odwiedzić będzie można stoiska handlowe, stoiska spółek miejskich gdzie organizowane będą gry i zabawy dla mieszkańców miasta.

Niedziela 30 sierpnia.
Od godziny 15.00 - 22.00 - Finał "Święta Miasta - Starachowice 2015. Profilaktycznie Kultura - rodzinny piknik w Rynku. W programie konkursy rodzinne, animacja profilaktyki uzależnień. Pokazy i prezentacje. Gwiazdami wydarzenia będą "Jose Torrez -Salsa Tropical " barwny i pełen niespotykanej tropikalnej energii występ grupy muzycznej i tanecznej jednego z najwybitniejszych instrumentalistów Polski, pochodzącego z Kuby Hose Torresa, połączony z nauką salsy dla wszystkich uczestników.

Na wieczór zaplanowano koncert gwiazdy, zespołu "Elektryczne Gitary". Niewątpliwą Atrakcją będzie Rodzinny Konkurs firmy MAN. Jako największy pracodawca regionie i część naszej starachowickiej społeczności firma MAN, już po raz kolejny, przyłączyła się do organizacji naszego pikniku i przygotowała konkursy oraz liczne nagrody, w tym nagrodę główną - RODZINNY VOUCHER WAKACYJNY o wartości 5 tysięcy złotych.źródło: Urząd Miejski w Starachowicach/ autor: Iwona Ogrodowska

REKLAMA