AAA
Świetlica terapeutyczno - integracyjna ruszyła w Starachowicach
Czwartek, 17 wrzesnia 2015r. (godz. 00:10)

Placówka wsparcia dziennego dla osób niepełnosprawnych i ich rodzin powstała w Starachowicach. Jest to wspólna inicjatywa Katolickiego Stowarzyszenia Niepełnosprawnych w Starachowicach oraz rodzin borykających się z problemem niepełnosprawności. W uroczystym otwarciu placówki uczestniczyło wielu zaproszonych gości, m.in. Sekretarz Miasta Beata Duda.

Nastepna wiadomosc:
ť Nocne zawody wędkarskie

Poprzednia wiadomosc:
ť Bezpieczna szkoła przy drodze

- Widzę, że grant który miasto przyznało, został bardzo dobrze spożytkowany. Cieszę, się że takie miejsce powstało. Czuć tę wyjątkową atmosferę. Myślę, że wszyscy odnajdą tutaj swój azyl - zwróciła się do obecnych Sekretarz Miasta Beata Duda.


- Powstanie tej placówki to dla nas, rodziców dzieci niepełnosprawnych bardzo ważne wydarzenie - mówiła Krystyna Pytel przewodnicząca Społecznej Rady Powiatu ds. Osób Niepełnosprawnych. - Nie chcemy, aby czuli się wykluczeni ze społeczeństwa, by ich życie przebiegało tylko w domu. Stąd pomysł utworzenia świetlicy.

Kierownikiem świetlicy została Ewelina Kuprys, która podczas otwarcia zapowiedziała kontynuację działań związanych z pisaniem projektów i pozyskiwaniem funduszy na rozwój placówki.

Świetlica czynna będzie od poniedziałku do piątku w godzinach od 10.00 do 15.00. Docelowo planuje się rozszerzyć godziny otwarcia od 8.00 do 17.00. Dziś już grupa 12 podopiecznych znalazła tu swój azyl. Jak informuje Kinga Prostak prezes Katolickiego Stowarzyszenia Niepełnosprawnych świetlica przygotowana jest na przyjęcie maksymalnie 15 osób. Osoby chętne mogą zgłaszać się bezpośrdenio do placówki mieszczącej się przy ul. Moniuszki.źródło: Urząd Miejski w Starachowicach/ Iwona Ogrodowska

REKLAMA