AAA
Ruszyły zapisy na II Półmaraton Starachowicki
Sroda, 03 stycznia 2018r. (godz. 14:20)

Ruszyły zapisy do drugiej edycji Półmaratonu Starachowickiego. Impreza sponsorowana przez Hotel Senator oraz Bricomarche odbędzie się 8 kwietnia w Starachowicach.

Przed nami kolejna odsłona starachowickiej imprezy biegowej na dystansie 21 kilometrów. Bieg prowadzonymi między innymi ulicami naszego miasta to jednak nie tylko dystans półmaratonu. Poza możliwością pokonania dystansu 21 km zawodnicy będą mieli okazję rywalizować również w biegach na dystansie 10 km oraz tzw. "dwójki bez barier".


Organizatorem kwietniowej imprezy jest Stowarzyszenie Zabiegane Starachowice, a finansowe wsparcie przy jej organizacji zapowiadają Hotel Senator oraz Bricomarche. W gronie partnerów biegu znaleźli się między innymi Urząd Miejski, Starachowickie Centrum Kultury oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Impreza odbędzie się w dniu 8 kwietnia, a biuro zawodów zlokalizowane będzie na Placu pod Skałkami przy Alei Armii Krajowej. Półmaraton Starachowicki odbędzie się w niedzielę. Organizatorzy liczą na to, że niedzielny termin organizacji biegu nie utrudni komunikacji w mieście, a na jego trasie znajdzie się zarówno wielu uczestników jak i samych kibiców.

Od kilkunastu godzin przyjmowane są zgłoszenia do biegów. W tej chwili na liście zgłoszeń znajdują się już 24 nazwiska. W tym gronie nie mogło zabraknąć reprezentantów gospodarzy. Udział w drugiej edycji imprezy zapowiedzieli już Dariusz Serafin, Lidia Stańczak, Barbara Szutko, Małgorzata Więcław oraz Beata Wojtan. Piątka reprezentantów Stowarzyszenia Zabiegane Starachowice wystąpi w biegu na dystansie dokładnie 21,0975 km. Czekamy na kolejne zgłoszenia do imprezy.

Zgodnie z regulaminem imprezy prawo startu w półmaratonie i na dystansie 10 kilometrów mają osoby, które w dniu biegu mają ukończony 16 rok życia.

Udział w biegu nie jest bezpłatny. W zależności od daty dokonania zgłoszenia organizatorzy przewidzieli inną wysokość opłaty startowej. Dla tych, którzy zdecydują się na udział w biegu i dokonają wpłaty do 15 stycznia opłata wynosi 30 złotych (dla biegów na dystansie 10 i 21 km) oraz 20 złotych (dla biegu "dwójka bez barier").

Zawodnicy uczestniczący w imprezie mogą liczyć na pakiet startowy. W jego składzie znajdzie się numer startowy, koszulka, woda, baton, medal oraz posiłek regeneracyjny po ukończeniu biegu. Organizatorzy przewidzieli również nagrody dla najlepszych w klasyfikacjach i kategoriach. Nagrody będą miały postać trofeów oraz nagród pieniężnych. Zapraszamy do udziału! ZAPISY tutajźródło: MOSiR w Starachowicach

Agencja Reklamy Marecki.name
REKLAMA
Jakość Energia Starachowice
ZEC Starachowice
School Of English