AAA
STRACH SIĘ BAĆ CZYLI NOCNY MARATON HORRORÓW W KINIE KULTURA
Sroda, 28 pazdziernika 2015r. (godz. 08:42)

Nie lada gratka czeka wszystkich fanów kina grozy. Starachowickie Centrum Kultury i Kino Kultura zapraszają na NOCNY MARATON HORRORÓW pt. "STRACH SIĘ BAĆ", a w nim kultowe filmy: "Egzorcysta", "Obecność" i "Annabelle".

Start: 30 października (piątek), godzina 21.30. Dla najciekawiej przebranych w strój halloweenowy czekają nagrody niespodzianki!!!


"Egzorcysta" to kultowy horror z 1973 roku. Aktorka Chris McNeil, zaniepokojona dziwnym zachowaniem córki, zwraca się o pomoc do lekarzy. Wyniki badań potwierdzają wstępną diagnozę, że Regan jest całkowicie zdrowa. Tymczasem stan dziewczynki się pogarsza. Kiedy aktorka wraca z planu zdjęciowego do domu, córka nagle atakuje matkę, która jest zmuszona przywiązać ją do łóżka. Zdesperowana Chris teraz szuka pomocy u młodego księdza, ojca Karrasa. On dochodzi do wniosku, że szatan opętał Regan. Chcąc wypędzić z niej diabła, Karras wzywa doświadczonego egzorcystę, ojca Merrina.

"Obecność" w reżyseria Jamesa Wana, twórcy słynnej "Piły" to jeden z lepszych współczesnych horrorów ( 2013 r.).
Lorraine Warren (Vera Farmiga) i Ed Warren (Patrick Wilson) to badacze zjawisk paranormalnych. Pewnego dnia zostają poproszeni o pomoc przez przerażoną rodzinę mieszkającą w starym domu na uboczu. Okazuje się, że domownicy są nawiedzani przez tajemniczą zjawę, która nie chce dać im spokoju. Para badaczy staje do walki z najstraszniejszym demonem, z jakim kiedykolwiek miała do czynienia.

"Annabelle" - akcja horroru rozpoczyna się w 1967 roku, kiedy Mia jest w zaawansowanej ciąży. Jest też kolekcjonerką lalek i tytułowa Annabelle będzie najnowszym prezentem od męża. Lalka jest zupełnie zwyczajna. Zmieni się to wraz z tragicznymi wydarzeniami, kiedy to córka sąsiadów wraz ze swoim partnerem dokonają brutalnej zbrodni. Annabelle Higgins zabiła swoich rodziców. Próbowała też zabić Mię i jej męża. Zmarła, trzymając w rękach lalkę Mii. Wkrótce w domu Gordonów zaczynają dziać się dziwne rzeczy. Próbując od nich uciec, młodzi rodzice przeprowadzają się. Kłopoty podążają jednak ich śladem... Za film odpowiada John R. Leonetti. Nazwisko to może zmrozić krew każdemu, kto pamięta, że to właśnie on jest autorem wiekopomnego dzieła pod tytułem "Mortal Kombat 2: Unicestwienie" Jednak fani horrorów znają go lepiej jako operatora. Szlify zbierał na planie "Laleczka Chucky 3". Pracował też przy jednym z ostatnich udanych horrorów ze straszną lalką w roli głównej - "Dead Silence".


Cena biletu za maraton (3 filmy) to jedyne 20 złotych, serdecznie zapraszamy na filmy z dreszczykiem...

Bilety dostępne w kasie oraz na www.sck.org.pl.

REKLAMA
Jakość Energia Starachowice
ZEC Starachowice
School Of English