AAA
Zatrzymany z kontrabandą
Sobota, 06 sierpnia 2016r. (godz. 12:09)

Starachowiccy policjanci zatrzymali 42-letniego mieszkańca powiatu radomskiego podejrzewanego o posiadanie wyrobów tytoniowych i alkoholowych bez polskich znaków akcyzy. Teraz mężczyźnie grozi wysoka grzywna oraz nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

fot. KPP w Starachowicach

Wczoraj, na jednej z ulic miasta policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego starachowickiej komendy zatrzymali do kontroli kierującego pojazdem Renault Megane. Za kierownicą auta siedział 42-letni mieszkaniec powiatu radomskiego. Funkcjonariusze na tylnym siedzeniu pojazdu ujawnili trzy torby z wyrobami tytoniowymi bez polskich znaków akcyzy. Na miejsce zostali wezwani policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą wraz z funkcjonariuszem Służby Celnej, którzy wykonywali dalsze czynności w tej sprawie.


Funkcjonariusze łącznie znaleźli ponad 860 paczek papierosów, 28 torebek po 100 sztuk papierosów ręcznie robionych, 22 torebki z krajanką tytoniową, 10 butelek prawdopodobnie ze spirytusem bez polskich znaków akcyzy. 42-latek złożył już wyjaśnienia w tej sprawie. Wstępne obliczenia wskazują, że skarb państwa mógł zostać narażony na uszczuplenie z tytułu podatku akcyzowego na kwotę blisko 50.000 złotych. Teraz grozi mu wysoka grzywna oraz nawet do 3 lat pozbawienia wolności.źródło: KPP w Starachowicach

REKLAMA
Jakość Energia Starachowice
ZEC Starachowice
School Of English