AAA
Uwaga na oszustwa "na policjanta"
Sroda, 10 sierpnia 2016r. (godz. 10:00)

Na terenie Starachowic doszło do wyłudzenia pieniędzy i biżuterii od 80 -letniej kobiety metodą "na policjanta". Apelujemy o ostrożność!!!

źródło: MSWiA
źródło: MSWiA

W poniedziałek około godz. 13 do 80-letniej mieszkanki Starachowic zatelefonował mężczyzna podający się za policjanta. Oświadczył on, że zajmuje się sprawą oszustów wyłudzających pieniądze od starszych osób i poprosił seniorkę, aby zebrała wszystkie wartościowe rzeczy i przekazała do depozytu policyjnego. W tym celu przyśle do niej swojego kolegę. 80-latka przekazała pieniądze w kwocie 920 złotych oraz biżuterię złotą i srebrną rzekomemu policjantowi. Gdy zadzwoniła na numer alarmowy z pytaniem kiedy zostanie zwrócony jej depozyt, dyżurny od razu zorientował się, że to oszustwo. Pokrzywdzona kobieta straty wyceniła na kwotę 4920 złotych.


Przypominamy!!!

Złodzieje nie mają żadnych skrupułów i są coraz bardziej bezwzględni. Pod różnymi pretekstami wyłudzają często spore sumy pieniędzy. Oszuści najczęściej dzwonią do osób starszych podając się za wnuczka, znajomego lub kuzyna, czy też policjanta.

Apelujemy o ostrożność i zdrowy rozsądek w kontaktach z nieznajomymi osobami!

We wszystkich podejrzanych czy wątpliwych sytuacjach, należy niezwłocznie skontaktować się z Policją, dzwoniąc po numer alarmowy 997 lub 112, a także przekazać swoje uwagi i spostrzeżenia dzielnicowemu.

NALEŻY RÓWNIEŻ PAMIĘTAĆ, BY POD ŻADNYM POZOREM NIE PRZEKAZYWAĆ PIENIĘDZY OSOBOM, KTÓRYCH NIE ZNAMY OSOBIŚCIE, JAK I NIE WPUSZCZAĆ ICH DO MIESZKANIA!źródło: KPP w Starachowicach

PRZECZYTAJ TAKZE:
Karol - 10-08-2016 12:18
Skoro tak, to jaki jest sens to nagłaśniać?
ABCDE - 10-08-2016 12:12
Karolu wystarczy tylko trochę wyobraźni i na pewno to sobie uzmysłowisz. Niestety tak to już jest, że się starzejemy i często chorujemy. Nie wszyscy w wieku 70+ są w pełni zdrowi fizycznie i intelektualnie. A jeśli jeszcze mieszkają samotnie to do tragedii wyłudzenia jeszcze łatwiej.
Karol - 10-08-2016 11:24
Kolejna, 80-letnia potencjalna ofiara oszusta z pewnością czyta Wirtualne Starachowice i uniknie wpadki. Zamiast rzucać ogłoszeniami w sieci, może trzeba się wziąć za edukację społeczeństwa. Bo szczerze nie rozumiem, jak można dać się nabrać na wnuczka, policjanta czy nawet wróżbitę...
REKLAMA
Jakość Energia Starachowice
ZEC Starachowice
School Of English