AAA
Zafundowali ogród pensjonariuszom DPS
Wtorek, 06 czerwca 2017r. (godz. 11:22)

Pracownicy rzeszowskiej firmy Pratt&Whitney zupełnie za darmo zaaranżowali i ozdobili ogród dla pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej w Starachowicach. Ponad sto osób przez kilka godzin pracowało nad poprawą estetyki otoczenia placówki. Dlaczego? Bo warto pomagać!

fot. źródło: Starostwo Powiatowe w Starachowicach
fot. źródło: Starostwo Powiatowe
w Starachowicach
fot. źródło: Starostwo Powiatowe
w Starachowicach

Na co dzień produkują silniki do samolotów cywilnych i wojskowych, w wolnym czasie pomagają. Pracownicy rzeszowskiej firmy Pratt &Whitney już od trzech lat przekonują, że warto pomagać, wspierając domy pomocy społecznej i domy dziecka. Tym razem pomogli placówce, przy ulicy Bema w Starachowicach, gdzie dzięki ich pracy pojawiły się ukwiecone klomby i nowe drzewa. Pracowało nad tym blisko 110 osób, które 2 czerwca przyjechały do Starachowic.


- Pomagamy tak jak umiemy. Przyjeżdżamy, mamy ręce gotowe do pracy. Sadzimy drzewka, malujemy płoty, czasami pokoje. Nikt nam za to nie płaci, wystarczy radość pensjonariuszy - przekonywał szef pracowników, którzy w cztery godziny poradzili sobie ze wszystkim. Część zajmowała się mieszkańcami, a pozostali pracą w ogrodzie, sadzeniem drzew oraz kwiatów, ale też malowaniem barierek oraz balustrad. Na koniec wszyscy świętowali razem przy grillu. Pełna podziwu dla ich zaangażowania i pracy była dyrektor Aneta Świercz, która podkreśla ich bezinteresowność. Efekty prac podziwiała także starosta Danuta Krępa wspólnie z Członek Zarządu, Moniką Nowak. Obie były pod dużym wrażeniem.
- Mieszkańcy są bardzo zadowoleni. Mam nadzieję, że jeszcze to się kiedyś powtórzy - mówiła starosta, nie kryjąc że budżety domów pomocy społecznej nie są zbyt duże. Często nie starcza na realizację różnych pomysłów. Dzięki współpracy z takimi firmami, udaje się je urzeczywistnić, i to bez kosztów. Oby więcej biznesu z ludzką twarzą pojawiło się w naszym powiecie.


źródło: Starostwo Powiatowe w Starachowicach

REKLAMA
Jakość Energia Starachowice
ZEC Starachowice
School Of English