AAA
Powitanie wakacji, czyli starachowickie Sobótki 2017
Piatek, 09 czerwca 2017r. (godz. 10:07)

Prezydent Miasta Starachowice Marek Materek oraz Dyrektor Zarządzający Animex Foods Zakładu w Starachowicach pan Marek Chilimoniuk, zapraszają na Starachowickie Sobótki oraz 25 - lecie Animex Foods Sp.z o.o.

24 czerwca to nie tylko początek wakacji ale i początek Starachowickich Sobótek, które w tym roku potrwają dwa dni.


Gwiazdą pierwszego dnia (sobota) będzie zespół Sound’nGrace powstały z inicjatywy Anny Żaczek i Kamila Mokrzyckiego, znany chociażby z występów w Mam Talent w TVN. Obecnie chór liczy ponad 20 wokalistów. Muzyczne korzenie grupy to contemporary (nowoczesny) gospel. Zespół porusza się w nurcie łączącym ze sobą elementy funk, soul, jazz, groove oraz r’n’b. Miesza, przeplata, czerpie, łączy, eksperymentuje. Ale przede wszystkim zwraca uwagę na wysoki poziom muzyczny oraz jakość aranżacji i wykonań. Z Sound’n’Grace pracują wspaniali instrumentaliści, muzycy współpracujący na co dzień ze znanymi polskimi artystami. W repertuarze Sound’n’Grace można znaleźć zarówno standardy contemporary gospel Freda Hammonda, Kirka Franklina oraz Israela Houghtona jak i utwory soul, r’n’b i pop wykonawców takich jak Mary Mary, Angie Stone, Elton John, George Michael, Michael Jackson czy duetu Timbaland/ Timberlake. Sound’n’Grace nie jest klasycznym chórem gospel, zarówno pod względem repertuaru, jak i wizerunku scenicznego - koncertuje nie tylko w miejscach uznawanych za 'święte' ale i w klubach jazzowych (Akwarium Jazzarium, Tygmont, Hybrydy), rockowych (Hard Rock Café), w centrach artystycznych (Fabryka Trzciny, Teatr Praga) oraz na scenach prestiżowych teatrów (Teatr Capitol, Teatr Kwadrat, Teatr Polski). Sound’n’Grace ma na swoim koncie m. in. wyróżnienie na festiwalu Fama 2006, III miejsce dla Ani Żaczek w konkursie solistów gospel w ramach Warsaw Gospel Days 2006, II miejsce na Festiwalu Piosenki Chrześcijańskiej 2007. W grudniu 2009 chór został wybrany na artystę - reprezentanta Polski w międzynarodowej akcji na rzecz walki z AIDS, która zorganizowana została przez sieć Starbucks Cafe oraz Fundację Red założoną przez wokalistę zespołu U2, Bono. Chór koncertował także podczas akcji fundacji Mam Marzenie oraz WOŚP.

Oprócz Sound’n’Grace usłyszymy również starachowickich wokalistów i nasze rodzime zespoły, nie zabraknie konkursów, występów tanecznych no i oczywiście modnych ostatnio food trucków.

Drugi dzień Sobótek (niedziela) upłynie pod hasłem muzyki tanecznej za sprawą zespołu Basta. Zespół Basta powstał w 2007 r. Założycielką i liderką formacji jest Eva, która swoją przygodę ze sceną zaczęła w formacji Viper. Pełniła tam rolę tancerki oraz choreografa. Następnym etapem jej kariery był czas spędzony u boku Zbyszka Perkowskiego, lidera zespołu Focus. Odkryte pokłady energii oraz uroda młodej i ambitnej tancerki zaowocowały propozycją prowadzenia programów "Boom Hit Music" i "Hity na zawsze", które utorowały drogę do prowadzenia dzisiejszych programów z Evą w roli głównej. Najważniejszym talentem Evy są predyspozycje wokalne. Po raz pierwszy można było ją usłyszeć w duecie ze wspominanym wokalistą Focusa w piosence pt. "Szukaj mnie", która zaczęła modę na występ w duetach. W 2008 r. zespół otrzymał statuetkę , "Debiut roku" na corocznym festiwalu muzyki Disco Polo i Dance w Ostródzie. Zespół na swoim koncie posiada jeden srebrny krążek o przewrotnym tytule ,,I Basta". Wylansował m. in. takie przeboje jak "Speed", "Zatrzymać czas", "To nie tak", "Zakazana", "Niepokorna i szalona".


Wstęp wolny, zapraszamy!!!

REKLAMA
Jakość Energia Starachowice
ZEC Starachowice
School Of English