AAA
Potrącił rowerzystę i uciekł z miejsca zdarzenia
Czwartek, 12 pazdziernika 2017r. (godz. 15:21)

Starachowiccy policjanci zatrzymali 29-letniego mieszkańca gminy Pawłów podejrzewanego o spowodowanie wypadku drogowego oraz ucieczkę i nie udzielenie pomocy pokrzywdzonemu. Ponadto jak się okazało, 29-latek był poszukiwany do odbycia zastępczej kary aresztu. Teraz grozi mu do 3 lat więzienia oraz kilkuletni zakaz prowadzenia pojazdów.

W poniedziałek wieczorem dyżurny starachowickiej komendy otrzymał telefoniczne zgłoszenie o leżącym na drodze w miejscowości Ostrożanka mężczyźnie i odjeżdżającym granatowym pojeździe. Na miejsce natychmiast skierowano policjantów, którzy w okolicy na leśnej drodze zauważyli opisywany pojazd. W środku nikogo nie było, a auto posiadało uszkodzenia. W trakcie wykonywania przez funkcjonariuszy czynności, na miejscu pojawili się dwaj mężczyźni. Jak się okazało, był to 29-letni mieszkaniec gminy Pawłów, który prowadził samochód oraz jego 27-letni pasażer. Potrącony 53-letni rowerzysta z urazem twarzy został zabrany do szpitala. Był on nietrzeźwy i miał około 1,9 promila alkoholu w organizmie. Natomiast kierujący VW 29-latek był trzeźwy, ale wstępne badanie narkotestem wykazało, że był prawdopodobnie pod wpływem środków odurzających.


Sprawą zajęli się śledczy, którzy odtworzyli przebieg tego zdarzenia. Jak wynika z ich ustaleń, kierujący Volkswagenem 29-latek potrącił przejeżdżającego przez jezdnię 53-letniego rowerzystę. Następnie mężczyzna odjechał z miejsca zdarzenia, nie udzielając pomocy pokrzywdzonemu.

Wczoraj odpowiadał na pytania prokuratora, a dzisiaj zostanie doprowadzony do sądu. Grozi mu do 3 lat więzienia i kilkuletni zakaz prowadzenia pojazdów.źródło: KPP w Starachowicach

REKLAMA
Jakość Energia Starachowice
ZEC Starachowice
School Of English