AAA
Quizspotter w Starachowicach
Piatek, 03 listopada 2017r. (godz. 07:54)

26 X 2017 r. w Starachowicach odbył się po raz pierwszy interaktywny quizspotter - konkurs wiedzy wykorzystujący nowoczesny system multimedialny oraz smartfony i tablety.

fot. źródło: UM w Starachowicach

Uczestnicy rywalizowali w trzyosobowych grupach reprezentujących szkołę. Tematem turnieju był Centralny Okręg Przemysłowy - największe przedsięwzięcie gospodarcze II Rzeczypospolitej Polskiej. W tym roku przypada jubileusz 80-lecia powołania COP-u. Z tej okazji Muzeum Regionalne w Stalowej Woli zorganizowało Międzymiastowy Turniej Wiedzy o COP-ie. Biorą w nim udział 4 miasta: Stalowa Wola, Mielec, Starachowice i Pionki.


W eliminacjach miejskich w Starachowicach wzięło udział 11 drużyn reprezentujących następujące szkoły:
Szkoła Podstawowa nr 1
Szkoła Podstawowa nr 6
Szkoła Podstawowa nr 9
Szkoła Podstawowa nr 11
Szkoła Podstawowa nr 12
Gimnazjum nr 2
Gimnazjum nr 3
Gimnazjum nr 4

Dominowała tematyka lokalna, nawiązująca do postaci i faktów istotnych dla dziejów Zakładów Starachowickich i miasta. Najlepszą drużyną okazali się uczniowie Gimnazjum nr 2: Adam Hamera, Bartosz Jopek i Filip Przepiórka. Tuż za nimi uplasowali się uczniowie z Gimnazjum nr 4: Karolina Żłobecka, Aleksander Druzic i Wiktor Rymarczyk. Trzecie miejsce zajęli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 12: Igor Moskal, Adrian Orczyk i Jakub Stankowski.

Nowoczesna, multimedialna, forma przeprowadzenia turnieju sprawiła, że wiedza na temat historii lokalnej została podana uczniom w przystępny sposób.

W drugim etapie zwycięskie reprezentacje każdego z miast zmierzą się w trakcie finału w Stalowej Woli 24 listopada 2017 r.

Organizator: Muzeum Regionalne w Stalowej Woli
Partnerzy: Narodowy Bank Polski, Urząd Miejski w Mielcu, Urząd Miejski w Starachowicach, Urząd Miasta Pionki.


źródło: UM w Starachowicach

Agencja Reklamy Marecki.name
REKLAMA
Jakość Energia Starachowice
ZEC Starachowice
School Of English