AAA
Zakończył się remont ulicy Rogowskiego w Starachowicach
Sroda, 22 listopada 2017r. (godz. 14:07)

Remont nawierzchni bitumicznej ulicy Rogowskiego w Starachowicach dobiegł końca. Do użytku mieszkańców i przedsiębiorców mających tu zlokalizowane swoje firmy oddana została ulica z nową nawierzchnią. Inwestycję zrealizowała Gmina Starachowice w partnerstwie z firmą Odlewnie Polskie S.A.

fot. źródło: UM w Starachowicach
fot. źródło: UM w Starachowicach
fot. źródło: UM w Starachowicach

- Remont nawierzchni ulicy kosztował 240 tys. zł. i nie byłby możliwy gdyby nie wsparcie ze strony Odlewni Polskich S.A. w wysokości 70 tys. zł., które firma przekazała jako inicjator i współfinansujący tę inwestycję - informuje Prezydent Miasta Marek Materek. - W ramach remontu wykonano nową, asfaltową nawierzchnię drogi o powierzchni ponad 2 tys. m. kw., wymieniono krawężniki, wykonano regulację studni kanalizacyjnych i kratek ściekowych.


Wykonawcą prac była spółka AGLET z Warszawy. Inwestycja, jak podkreślił prezydent, służy mieszkańcom, a także pracownikom firm mających tu swoje siedziby.

Podczas spotkania prezydent przekazał na ręce pana Jacka Wojtana, dyrektora Biura Zarządu i Kadr w Odlewniach Polskich S.A. podziękowania za inicjatywę, za wsparcie.

- Dla nas remont tej ulicy ma ogromne znaczenie wizerunkowe, ponieważ współpracujemy z wieloma znanymi europejskimi i światowymi firmami, a poziom otaczającej nas infrastruktury ma olbrzymie znaczenie, jeżeli chodzi o ocenę firmy przez naszych odbiorców. - mówi dyrektor Jacek Wojtan z Odlewni Polskich S.A. - W przyszłym roku, w czerwcu nasza firma obchodzić będzie 25 - lecie działalności, a ponadto we wrześniu gościć będziemy uczestników Światowego Kongresu Odlewnictwa, który odbędzie się po raz pierwszy w Polsce, w Krakowie. Z tej okazji także u nas w Starachowicach spodziewamy się bardzo wielu znamienitych gości. Serdecznie dziękuję za podjęcie szybkiej decyzji oraz sprawne przeprowadzenie remontu. Jest to dla nas żywy dowód na to, że władze miasta sprzyjają lokalnemu biznesowi.


źródło: UM w Starachowicach

PRZECZYTAJ TAKZE:
wanacjusz - 22-11-2017 21:46
ale musisz przyznać iż p. Mareczek bardo dobrze prezentuje się na fotce a ulic no cóż tak wyszło
Gerard.sz - 22-11-2017 21:22
Jako pracownik jednej z firm przy ulicy Rogowskiego w Starachowicach miałem okazję przyglądać się remontowi tej ulicy i wykończenie pozostawia wiele do życzenia. Niewykończone podjazdy do firm na moście niewykończone studzienki poniżej warstwy asfaltu. Jak na drogę gdzie jeżdżą ponad 40tonowe auta po zimie droga będzie wyglądać [...]
REKLAMA
Jakość Energia Starachowice
ZEC Starachowice
School Of English