AAA
Remont ulicy Jana Pawła II w Starachowicach
Sobota, 07 kwietnia 2018r. (godz. 09:11)

Ulica Jana Pawła II, inaczej nazywana "aleją studzienkową" - ze względu na ilość znajdujących się tu studzienek kanalizacyjnych stanowi prawdziwe utrapienie dla kierowców. Prezydent Miasta Marek Materek zapowiada gruntowny remont ulicy, jego koszt to około 9 mln zł, Gmina będzie zabiegać o pozyskanie funduszy zewnętrznych na tę inwestycję.

fot. źródło: UM w Starachowicach

To kolejna dobra wiadomość dla mieszkańców osiedla Południe. W minionych miesiącach do użytku oddano wyremontowane ulice: Miodową, Moniuszki, Smugową i Piaskową teraz na przebudowę czeka łącząca Miodową i Moniuszki ulica Jana Pawła II.


- Radni Rady Miejskiej podczas środowej sesji nadzwyczajnej podjęli uchwałę o zabezpieczeniu środków na wkład własny do przebudowy ul. Jana Pawła II - informuje Prezydent Miasta Marek Materek. - Jest to niezbędne abyśmy mogli złożyć wniosek o dofinansowanie w ramach rządowego Programu na rzecz Rozwoju oraz Konkurencyjności Regionów poprzez Wsparcie Lokalnej Infrastruktury Drogowej. Program ten został uruchomiony przed kilkoma dniami przez Premiera Pana Mateusza Morawieckiego. W minionych dniach w Urzędzie Wojewódzkim w Kielcach odbyło się spotkanie w tej sprawie z udziałem przedstawicieli prawie wszystkich samorządów w naszym regionie. Na województwo świętokrzyskie przypada kwota 25 mln zł, gmin w regionie mamy 102 i około 14 powiatów, które o te pieniądze będą zabiegać. Walka będzie zacięta.
Jak informuje prezydent, maksymalne dofinansowanie jakie mogą otrzymać Starachowice to 5 mln. zł. przy wkładzie własnym na poziomie 20 procent. Podczas nadzwyczajnej sesji radni zabezpieczyli w budżecie na ten cel 1 300 000 zł. Dodajmy, że Gmina Starachowice w roku 2016 zleciła opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej dotyczącej modernizacji ulicy Jana Pawła II, jej koszt to 88 560 zł.

- Planujemy przebudowę ulicy Jana Pawła II na całej jej długości, poprzez wymianę nawierzchni asfaltowej na nową ze wzmocnioną podbudową, po obydwu stronach planujemy budowę nowych chodników i ścieżek rowerowych - mówi Prezydent Marek Materek. - Mam nadzieję, że te prace do końca tego roku uda nam się wykonać przy uzyskanym wsparciu z rządowego programu. Pod koniec maja powinniśmy poznać decyzje w tej sprawie.
Do 15 kwietnia trwa nabór wniosków, jednym z warunków jest posiadanie wkładu własnego, który to radni zabezpieczyli podczas minionej sesji, kolejny warunek to posiadanie dokumentacji technicznej danego przedsięwzięcia którą to również Gmina posiada. Trzecim warunkiem jest posiadanie prawomocnego pozwolenia na budowę - którym, jak informuje prezydent Gmina również dysponuje.

- Jesteśmy przygotowani, aby te pieniądze w Starachowicach dobrze wykorzystać mam nadzieję, że to dofinansowanie do nas trafi. - mówi prezydent.

O realizację tego przedsięwzięcia w imieniu mieszkańców zabiegał także radny Piotr Babicki.
- Cieszę się, że pracownicy urzędu tak szybko zareagowali i w momencie, kiedy pojawiła się szansa na uzyskanie dodatkowych pieniędzy na inwestycje, Starachowice już o nie zabiegają. Mamy ogromną szansę, aby ta jedna z najczęściej uczęszczanych tras na osiedlu Południe została wyremontowana jeszcze w tym roku.


źródło: UM w Starachowicach/ video: TVRatusz

Agencja Reklamy Marecki.name
REKLAMA
Jakość Energia Starachowice
ZEC Starachowice
School Of English