AAA
Pierwsze z czterech wygaszanych gimnazjów ma już nowego lokatora
Piatek, 01 grudnia 2017r. (godz. 11:48)

Zainteresowanie dzierżawą budynku przy ul. Iłżeckiej, dotychczas będącego siedzibą Gimnazjum nr 2, wyraziło Koło Terenowe Społecznego Towarzystwa Oświatowego. Podczas ostatniej sesji, radni Rady Miejskiej wyrazili zgodę na wydzierżawienie działki wraz z budynkiem na okres 30 lat, w drodze bezprzetargowej.

fot. źródło: UM w Starachowicach

Społeczność szkolna z STO przeprowadzkę do nowej siedziby planuje od września przyszłego roku, budynek będzie dzielić z uczniami i pracownikami wygaszanego Gimnazjum nr 2. Jak informuje Prezydent Miasta Marek Materek to rozwiązanie ma wyłącznie same plusy. Budynek dotychczas zajmowany przez STO przy ul. Wojska Polskiego będący siedzibą Społecznej Szkoły Podstawowej i Społecznego Gimnazjum wraca do Gminy Starachowice.


- Mamy gwarancję, że po wygaszeniu Gimnazjum nr 2 budynek przy ul. Iłżeckiej nie będzie stał pusty i nadal będzie służył oświacie, a w najbliższych latach w mieście powstanie Społeczne Liceum wzbogacając ofertę wśród szkół ponadpodstawowych. - informuje Prezydent Miasta - Ponadto do Budżetu Gminy będzie wpływał czynsz z dzierżawy budynku, dotychczasowa siedziba STO była użyczona nieodpłatnie.

Budynek po STO przy ul. Wojska Polskiego wraz z działką Gmina, jak informuje prezydent, zaoferuje Zakładowi Doskonalenia Zawodowego, w zamian za działkę za budynkiem ZDZ, dla której wydane są warunki zabudowy dotyczące powstania na tym terenie 4 budynków wielorodzinnych.

- Cieszę się, że marzenia społeczności Szkół Społecznych dotyczące nowej siedziby się spełniają. - mówi Prezydent Marek Materek - Dziękuję radnym Rady Miejskiej o zadbanie o miejski majątek i otwarcie drogi do pozyskania nieruchomości na której, będzie można realizować budownictwo wielorodzinne. Przed nami decyzje co z budynkami Gimnazjum nr 1, Gimnazjum nr 3 i Gimnazjum nr 4.


źródło: UM w Starachowicach

REKLAMA
Jakość Energia Starachowice
ZEC Starachowice
School Of English