AAA
Pożar mieszkania przy ul. Pustowójtówny w Starachowicach
Wtorek, 02 stycznia 2018r. (godz. 09:21)

29 grudnia o godz. 4.47 do Stanowiska Kierowania Komendy Powiatowej PSP w Starachowicach wpłynęło zgłoszenie o pożarze mieszkania w budynku wielorodzinnym.

fot. źródło: KP PSP w Starachowicach

Dwie osoby znajdujące się w lokalu w chwili powstania pożaru ewakuowały się przed przybyciem straży pożarnej. Pożar objął swoim zasięgiem całe mieszkanie.


Z uwagi na możliwość przerzutu ognia na sąsiednie lokale dowódca akcji zadecydował o ewakuacji wszystkich mieszkańców w obrębie klatki schodowej. Z uwagi na zimową aurę dla ewakuowanych zadysponowano ogrzewany namiot pneumatyczny. Pożar został ugaszony już po kilkudziesięciu minutach. Sprawne działania pozwoliły ocalić sąsiednie mieszkania przed przerzutem ognia. Po zakończeniu działań gaśniczych wszystkie lokale sprawdzono pod kątem ewentualnej obecności tlenku węgla. Kilkanaście minut po godzinie szóstej ewakuowani mogli bezpiecznie wrócić do swoich mieszkań.

W działaniach udział wzięło 6 zastępów Państwowej Straży Pożarnej - 14 strażaków. Działania wspomagały ochotnicze straże pożarne z Ambrożowa, Mirca, Pawłowa i Starachowic (23 strażaków).


źródło: KP PSP w Starachowicach

REKLAMA
Jakość Energia Starachowice
ZEC Starachowice
School Of English